Ātruma skrituļslidas un to raksturlielumi

May 26, 2013 by

Ātruma skrituļslidasDaudziem cilvēkiem skrituļslidošana ir vienkārši atpūtas veids, tikmēr daudzi ar skrituļslidošanu aizraujas ļoti nopietnā līmenī, ko pavada aktīvi treniņi un sacensības. Skrituļslidošanas popularitāte, lai arī lēni, bet aug. Šī iemesla dēļ arī Latvijā var iegādāties labāko ražotāju slidas, neatkarīgi no skrituļslidošanas veida: brīvā laika, fitnesa, ekstrēmās un tajā skaitā arī ātruma skrituļslidas.

Ātrums skrituļslidošana – viens no dinamiskākajiem sporta veidiem

Ātruma skrituļslidošana ir viens no dinamiskākajiem un aktīvākajiem skrituļslidošanas veidiem. Tieši šim sporta veidam paredzētas arī speciālas ātruma slidas, ko var iegādāties ne tikai sporta preču veikalos, bet arī interneta veikalos, kur bieži vien izvēle ir daudz plašāka, turklāt tiek piedāvāti labāko ražotāju slidu modeļi par izdevīgām cenām.

Ātruma skrituļslidu modeļus raksturo:

  • Zābaks – skrituļslidām ir zems zābaks, viegls un potītes kustības neierobežojošs. Zābaks ir gatavots no mīksta, spēcīga un izturīga ārējā materiāla, bet polsterējums veic potītes un papēža fiksāciju, nodrošinot maksimālu komfortu.
  • Rāmis – viena no būtiskākajām sastāvdaļām skrituļslidu uzbūvē. Skrituļslidu rāmis parasti alumīnija konstrukcijas, lai kalpotu ilgi un labi. Tas ir ciets un izturīgs, bet tajā pat laikā arī viegls, lai nodrošinātu maksimālu veiktspēju.
  • Riteņi – ātruma skrituļslidām ir lielāki riteņi (izplatītākie ir riteņi ar diametru 10 vai 11 cm pieaugušajiem un 8 līdz 10 cm bērniem), lai spētu attīstīt un uzturēt lielu ātrumu.
  • Gultņi – gultņos izmantoti labākie materiāli, lai samazinātu berzi un nodrošinātu ilgu kalpošanu.

Ātruma skrituļslidošana kļūst populāra arī Latvijā

Vislabāk iegādāties kvalitatīvas slidas no pazīstamiem ražotājiem, piem., Powerslide skrituļslidas – profesionāls augstas veiktspējas sporta inventārs. Protams, regulāri jākopj jebkuru slidu riteņi un gultņi, tomēr kvalitatīvas slidas kalpos daudz ilgāk un būs ieguldījums, kas atmaksājas, īpaši, ja tās tiek regulāri lietotas dažādās sacensībās.

Arī Latvijā notiek ātruma skrituļslidošanas sacensības un jāsaka, ka pēdējos gados šis sporta veids kļuvis daudz populārāks. Sacensību dalībnieki parasti tērpjas pieguļošos tērpos, lai tos netraucētu vēja plūsma. Tā kā šī ir ātra un dinamiska nodarbe, ieteicams iegādāties arī aizsargus un ķiveri drošībai.

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777