Bez ģeoloģiskās izpētes būve kalpos tikai īsu brīdi

May 15, 2013 by

Ģeoloģiskā izpēteĢeoloģiskā izpēte ir ļoti nozīmīgs posms būvju projektēšanā un celtniecībā, ja vēlaties nodrošināt, ka tās kalpo ilgi un efektīvi pilda savas funkcijas. Neatkarīgi no tā, vai plānots būvēt māju, saimniecības ēku, birojus, tirdzniecības centru, tiltu, ceļu vai jebko citu, ir svarīgi, lai būvei būtu stabili un droši pamati. Bez pietiekamas ģeoloģiskās izpētes, būves mūžs var būt atkarīgs no veiksmes.

Ģeoloģiskā izpēte ir pakalpojums, ko piedāvā uzņēmums SIA Ground Water. Šis pakalpojums ietver ģeoloģisko un inženiertehnisko pētījumu kopumu, kas nepieciešams šādos gadījumos:

  • Pirms ēkas pamatu projektēšanas;
  • Pirms transporta būvju projektēšanas un celtniecības;
  • Pirms derīgo izrakteņu ieguves uzsākšanas un aprīkojuma iegādes.

Nereti medijos ir dzirdami stāsti, par pēkšņi iebrukušiem ceļiem vai citiem transporta infrastruktūras objektiem, kas nav lietojami pavisam neilgu brīdi pēc to rekonstrukcijas. Tāpat tikai dažus pēc uzcelšanas ir jāremontē liela daļa jauno ēku, jo to sienas ir saplaisājušas un ir sliktā stāvoklī.

Protams, visas šīs nepilnības var tikt skaidrotas ar paviršu celtnieku darbu un nekvalitatīvu materiālu izmantošanu, tomēr līdzīgas problēmas var rasties pat būvniekiem, kas apzinīgi veic savus pienākumus un izmanto tikai augstākās kvalitātes materiālus. Ja vēlaties, lai būve ilgi kalpo, pirms tās pamatu projektēšanas un ielikšanas ir jāveic rūpīga ģeoloģiskā izpēte.

Visiem ir zināms stāsts par Pizas torni – skaisto celtni, kas ir acīmredzami sašķiebusies un kuras vienas puse joprojām turpina iegrimt. Ja vesela komanda cilvēku nestrādātu, lai mazināti šo procesu, tornis sabruktu. Tornis būtu pilnīgi taisns un, iespējams, nebūtu ne tuvu tik slavens, ja pirms tā celtniecības būtu veikta rūpīga ģeoloģiskā izpēte.

Ģeoloģiskās izpētes veikšana pirms ēkas pamatu projektēšanas ir lielisks veids, kā nodrošināt to, lai būve arī daudzus gadus pēc tās uzcelšanas izskatītos kā jauna – tā neplaisātu, nešķiebtos un nesabruktu. Tas ir ļoti būtiski ikvienai būvei, neatkarīgi no tās mērķa vai izskata. Diez vai sabrukusi vai vienkārši šķība ēka ir tas, ar ko slaveni vēlas kļūt projektētāji.

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777