Īsumā par interneta Latvijā

Feb 1, 2014 by

Internets ir kļuvis viens no nozīmīgākajiem komunikāciju kanāliem mūsdienās. Arī interneta lietotāju skaits pastāvīgi pieaug, jo tiešsaistē var ne tikai komunicēt, bet arī iepazīsties ar jaunākajiem notikumiem, iepirkties, apmaksāt rēķinus u.c.  Lai ikkatrs uzdevums, kas veicams online vidē būtu iespējami kvalitatīvs un ērts, ikviens grib pietiekami ātru un stabilu interneta pieslēguma veidu, kas neliks vilties  ar ātruma svārstīgumu vai interneta zudumiem. Par laimi,  šobrīd jebkurš ir tiesīgs izvēlēties starp vairākiem interneta veidiem un IT pakalpojumu sniedzējiem konkrēti to, kas atbilst katra  personiskajām vajadzībām.

Ikvienam, kas pārsvarā lieto internetu ārpus mājām vai biroja, ir svarīga mobilitāte un tādā gadījumā labākais variants ir bezvadu internets. Būtībā terminu „bezvadu internets” iespējams attiecināt uz diviem interneta veidiem: Tas var būt mobilais internets, kas pieejams pie Latvijas mobilo sakaru operatoriem; Vai  arī vienkāršs optiskā vai kabeļinterneta pieslēgums ar rūteri. Kamēr mobilo internetu var lietot visā Latvijā teju jebkurā vietā un laikā, tad rūteris nodrošina ar bezvadu internetu vien personīgajā dzīvesvietā vai, piem., kādās sabiedriskās iestādēs ierobežotā teritorijā. Mobilā bezvadu interneta lielākais pluss – ar internetu iespējams strādāt kā datorā, tā telefonā, tā planšetdatorā.  Mobilo telekomunikāciju operatori piedāvā arī 3G un 4G internetu, kas nozīmē, ka varat izmantot jaunākās paaudzes internetu, turklāt lielākajā daļā Latvijas. Lai gan pārklājums nav pieejams Latvijā pilnībā, tas plaši pieejams lielākajās pilsētās. Vēloties izmēģināt mobilo kā bezvadu internetu parasti ir izdevība pirmos mēnešus to lietot bez maksas Bezvadu internets piedāvā virkni dažādu priekšrocību, piemēram, mobilitāti, daudzveidīgu tarifu plānu klāstu, bet lielākie  trūkumi (attiecināms uz mobilo internetu) ir datu ierobežojums un diezgan lēnā datu pārraide.

internetabc.lv

Neatkarīgi no tā, tas ir bezvadu, optiskais vai kāds no klasiskajiem interneta veidiem, tā izvēli ietekmē dažādi faktori, tajā skaitā: interneta tīkla blīvums un ierīkošanas iespēja konkrētajā vietā, interneta ātrums un savienojuma stabilitāte, kā arī provaiders un maksas plāni. Viss balstās vēlmē iegūt to ātrāko, lētāko un izdevīgāko interneta pieslēgumu ar servisu, kas reaģētu tiklīdz rodas kādas problēmas.  Gan mobilā, gan vadu interneta lietotāji nevēlas būt ierobežoti un, ja runa iet par datu pārraidi, tad populārākā vēlme ir bezlimita interneta pieslēgums. Latvijā, atšķirībā no citām valstīm, nav ierobežojumu datu pārraidei (neskaitot mobilo internetu).

Vairāk info lasi blogā – http://www.internetabc.lv

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777