Kā es mācījos gatavot suši

Nov 13, 2015 by

Jau vairākus gadus esmu kļuvis par šuši cienītāju. Neēdu to bieži, bet tad, kad to daru, izvēlos pašu labāko no piedāvājuma. Rīgā ir vairāki restorāni, kur pasniedz svaigi gatavotu un visās tradīcijās ieturētu suši maltīti. Bet ne vienmēr var paspēt un ir vēlēšanās ēst suši ārpus mājas.

Tad pasūtu sev un draudzenei kārtīgu suši porciju no Kabuki Express lapā http://sushi.lv/, kur tiek piedāvāti tikpat labi sushi kā restorānā, tikai tos vēl piegādā līdz pašām mājas durvīm. Bet ne par to ir stāsts. Pēc dažu gadu pieredzes ar labu suši un dažādiem tā veidiem arvien vairāk sāku iedziļinātie suši ēdiena filozofiskajā pusē, gatavošanas un pasniegšanas kultūrā. Un tad pirmo reizi manī radās doma, ka arī es varētu mēģināt pagatavot sushi pats ar savām rokām.

Es protu gatavot tikai dažus ēdienus, bet daru to izcili labi, tagad gribēju šim sarakstam pievienot arī suši. Tā varētu būt interesanta pārmaiņa mājas dzīvē, jo sushi gatavošana ir smalks un precizitātes pilns process. Tā kā es esmu maksimālists – daru visu pēc pilnas programmas un līdz galam – nebiju mierā ar domu, ka sushi gatavošanas mākslu apgūšo no preses aprakstiem un video pamācībām. Man vajadzēja ko vairāk! Atlika tikai noskaidrot, kā to dabūt.

Suši meistarklases

suši-pagatavošanas-apmācībaPirmais solis, ko spēru savas personīgās suši meistarības virzienā, bija vienā no iecienītajiem restorāniem piedāvātās suši meistarklases apmeklēšana. Tā bija plaša suši veidu degustācija, kuras laikā sīki un smalki varēja vērot kāda ilggadēja japāņu suši meistara veiklās roku kustības.

Man šis pasākums bija ļoti noderīgs, lai uztvertu pavāra garu, noskaņojumu, to svinīgo atbildību, ko viņš ielika visā gatavošanas procesā. Tiešām radās sajūta, ka no katras viņa darbības un roku kustības būtu atkarīga visu klātesošo dzīvība, ja viņš gadījumā izrādītu kaut ko ne tā.

Uz meistarklasi devāmies abi ar draudzeni, jo viņa bija arī aizrāvusies ar domu, ka es mācīšos gatavot suši, un bija gatava mani tajā atbalstīt. Viņa pati gan nedomāja to darīt, jo pietikšot mājās ar vienu suši meistaru, viņai būšot tā privilēģija baudīt manu roku darinājumus. Tā nu meistarklases iedvesmots es biju gatavs ķerties šai lietai klāt. Lai aiztaupītu man pūles, draudzene bija atradusi divus suši gatavošanas kursus, kas drīzumā sāksies. Man atlika izvēlēties, pieteikties un sākt iegrimt suši pasaulē.

Trīs mēnešu suši gatavošanas kursi

Eh, es kā jau maksimālists un sevis spīdzinātājs pieteicos uz garākajiem trīs mēnešu kursiem. Tie notika vienu reizi nedēļā divu ar pusi stundu garumā. Pirmajās divās reizēs mēs pie darīšanas nemaz netikām, jo tikām iepazīstināti ar suši vēsturi, filozofisko pusi, japāņu kultūru kopumā, jo no tā visa ir izaugusi varenā suši pasaule, kas patiesībā ir tik daudzveidīga un niansēm pilna, ka biju tiešām pārsteigts.

suši apmācībaMana cieņa šai zemei un kultūrai ievērojami pieauga. Trešajā kursu reizē tikām praktiski iepazīstināti ar visiem galvenajiem elementiem un produktiem, kas tiek izmantoti šusi gatavošanā. Un tikai nākamajā reizē sākām praktiskās apmācības visu suši smalkumu apgūšanā.

Man jāatzīst, ka tas ne tuvu nebija tik viegli, kā sākumā biju iedomājies. Mūsu iemaņu veidošana sākās ar vienkāršākajiem suši variantiem, tradicionālajiem maki rullīšiem. Un atkal mans perfekcionisms lika līdz galam cīnīties par simetriju un acij tīkamu izpildījumu, ne tikai labu garšu. Tā es nākamo nedēļu laikā iemācījos pagatavot vairāku veidu šuši ar dažādiem pildījumiem.

Protams, līdz meistarībai man vēl tikpat tālu kā līdz Japānai un atpakaļ, bet, ja vismaz reizi mēnesī zināšanas tikšot pielietotas praksē, tad izdošoties arvien labāk, tā vismaz solīja kursu vadītājs, kāds latvietis, kurš daudzus gadus bija dzīvojis Japānā un skolojies tieši suši mākslā.

Pēc kursu beigšanas man nekas cits neatlika kā rīkot kārtīgu manas prasmes apliecinošu degustācijas vakaru, ko gaidīja ne tikai mana draudzene, bet nu jau arī vairāki draugi, kas sākumā vīpsnāja par manu došanos uz suši gatavošanas kursiem.

 

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777