Kā izvēlēties digitālo fotokameru?

Nov 27, 2012 by

Vēl pirms neilga laika braucot kādā ģimenes ceļojumā tēvi vienmēr rūpējās, lai līdzi būtu fotoaparāts un skrēja katrā veikalā nopirkt foto filmiņas, jo nevēlējās palaist garām nevienu mirkli. Mūsdienu tehnoloģijas ir attīstījušās un tagad pieejams daudz praktiskāks veids – digitālās fotokameras. Digitālo fotokameru izmēri nav atkarīgi no foto filmiņas izmēra, tāpēc tie mēdz būt ļoti nelieli, tāpēc jo vairāk parocīgāki un ērtāk pārnēsājami.

Dārdzība un saistība ar datoru vēl nesen bija nopietni šķēršļi digitālās fotogrāfijas izplatībai. Taču digitālās fotokameras kļūst lētākas, bet mūsdienīgās fotolaboratorijas piedāvā fotogrāfiju izdruku bez datora starpniecības.

Digitālā tehnika spēj paveikt lietas, kas kādreizējos fotoaparātos nebija pat iedomājamas. Piemēram, nelielais LCD ekrāniņš uzreiz pēc bildes uzņemšanas dod iespēju novērtēt kā attēls izdevies. Ja fotogrāfija cilvēku neapmierina, viņš momentā to var izdzēst ar pogas spiedienu un uzņemt pilnīgi jaunu attēlu.

Digitālās fotokameras darbības principi ir mats matā tādi paši kā mums tik labi zināmajiem fotoaparātiem. Tikai fotofilmiņas vietā nu jau ir speciāla, pret gaismu jūtīga matrica. Signāls no matrices tiek apstrādāts ar procesora palīdzību un saglabājas atmiņas kartē.

Uz jautājumu: “Kā izvēlēties digitālo fotokameru?”, bieži atbild sekojoši: “Jo lielāks optiskais zoom’s (palielinājums) un megapikseļu skaits, jo labāka kamera. Taču praksē viss nav tik vienkārši.

Aparātu raksturo lietojamo optisko ierīču kvalitāte, matrices īpašības un kameras elektronisko funkciju iespējas.

Diemžēl novērtēt optisko ierīču kvalitāti tikai pēc reklāmas datiem var tikai aptuveni. Par laimi, lielākā daļa neprofesionāļu ir apmierināti ar pazīstamu zīmolu fotoaparātiem (Canon, Olympus, Sony, Nikon, Panasonic un citi), atšķirība attēlu kvalitātē starp šo firmu kamerām nav tik nozīmīga amatieriem.

Tajā pat laikā, pētot lētās fotokameras, kas lielā vairumā pašlaik ir parādījušās tirgū (piemēram, Casio, Kodak, Pentax un citas) jāsaprot, ka šāda cena ir panākta, izmantojot lētu, no plastmasas ražotu optiku.

Svarīgs parametrs pēc kā skatīties ir izšķirtspēja. Standarta izmēra fotogrāfijas 10×15 izdrukāšanai pietiekama ir divu megapikseļu kamera. Tāpēc, ja nav nepieciešamības izdrukāt liela formāta attēlus, labāk izvēlēties aparātu ar mazāku megapikseļu skaitu, taču ar labākām optiskajām ierīcēm.

Svarīgi ir arī izpētīt matricas jūtīgumu pret gaismu. Noteikti ir jāpievērš uzmanību atmiņas kartes tipam.

Jebkurā gadījumā pirms digitālās kameras iegādāšanās vajadzētu nolemt, kādas īpašības jums ir vissvarīgākās. Vienam lietotājam svarīgāks ir tas cik kamera ir kompakta, citam – attēlu kvalitāte, trešajam, savukārt, nepieciešami manuālo iestatījumu diapazons vai arī tieši otrādi – vienkārša lietošana, bet ceturtajam vienkārši dizains. Jo labāka kvalitāte uzņēmumiem, jo tie aizņem vairāk atmiņas. Manuālo iestatījumu klāsts, kas nepieciešami profesionāļiem, amatierim fotografēšanu tikai padarīs neskaidru. 

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777