Kā izvēlēties plauktus mājoklim

Jan 15, 2018 by

plauktiMan tev jāatzīstas. Pēdējā laikā par manu kaislību ir kļuvuši dažādi interjera elementi – sākot no krāsainām vāzēm un dekoratīvām skulptūrām, beidzot ar foto rāmjiem un smaržīgajām svecēm. Ejot garām veikaliem, kuros pārdot preces mājoklim, es gluži vienkārši nespēju atturēties un vienmēr ieeju, lai kaut ko iegādātos. Turklāt, kas gan ir vēl labāka vieta, kur šīs lietas novietot, ja ne uz pievilcīga plaukta!

Plaukti ir ne tikai funkcionālas, bet arī universālas mēbeles, jo tās iespējams novietot dažādās telpās gan mājās, gan birojā. Izvēloties īsto plaukta veidu savam interjeram, tu piešķirsi māksliniecisku dzirksteli savai privātajai telpai, veidojot jaunu un interesantu telpas centrālo punktu.

Neatkarīgi no tā, vai plaukts ir brīvi stāvošs, vai daļa no vienotas sistēmas, tas ietaupa vietu un palīdz uzturēt telpā kārtību. Lūk, kas tev jāņem vērā, iegādājoties plauktu:

  • Plaukti un to sistēmas ir pieejamas dažādās formās, sākot no kvadrāta un taisnstūra, beidzot ar medus šūnu formu un dažādiem, netradicionāliem risinājumiem. Izvēlies plaukta formu, vadoties pēc pieejamās vietas un savas gaumes. Praktiski ir iegādāties plauktu sistēmu, kuru iespējams izkārtot pēc savām vēlmēm. Tādā veidā šī mēbele kļūs arī par dekoru.
  • Izmērs. Plaukta vai tā sistēmas lielums atkarīgs no tā, kur to novietosi. Nelielām telpām labāk izvēlēties kompaktu plauktu, piemēram, bibliotēkas tipa mēbeli, kura izmērā ir augstāka, nevis platāka. Piekaramie plaukti ir noderīgi dažādu rāmīšu, skulptūru, vāžu, sveču, puķu podu un citu elementu novietošanai. Tāpat tie der arī kā grāmatu turētāji. Piekaramie plaukti atbrīvo vietu uz grīdas, kur vari novietot skapīšus, vai vienkārši atstāt papildus vietu, kas paplašina telpu.
  • Pielāgojamie plaukti. Vai kādreiz tev ir nācies iegādāties plauktu, kurš ir nedaudz par zemu, lai tajā ievietotu vēlamās lietas? Daudziem cilvēkiem tas liktos kaitinoši. Taču mūsdienās ir iespējams iegādāties modernas plauktu sistēmas, kuru nodalījumus un to augstumus vai platumus iespējams pielāgot. Turklāt, ja tā padomā, vienāda lieluma plaukti nereti izskatās diezgan garlaicīgi.
  • Krāsa. Ir vairāki faktori, kas ietekmē plauktu krāsu. Spilgtāku toni, piemēram, dzeltenu, tu vari iegādāties tad, ja vēlies piešķirt telpai košumu un gaismu. Neitrālākas krāsas nelielu telpu padarīs plašāku savukārt tumšāki toņi lielākām telpām piešķirs mājīgumu.
  • Materiāli. Plaukti mūsdienās tiek izgatavoti no dažādiem materiāliem – koka, stikla, metāla un pat plastmasas. Tava izvēle atkarīga gan no tā, kā konkrētais modelis iederēsies kopējā interjerā, kā arī budžeta un gaumes.

Plaukti ir ne tikai funkcionālas mēbeles, bet arī estētiski dizaina elementi, kas ļauj tev izvietot dažādas lietas pievilcīgā veidā, radīt atbilstošu atmosfēru un ieviest mājoklī kārtību. Plaukts noteikti ir tā mēbele, kas noder ikvienās mājās.

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777