Kā lai atrod labāko putekļu sūcēju?

Oct 22, 2013 by

puteklu-suceji 1a.lvIzvēlēties pareizā veida putekļu sūcēju nav nemaz tik vienkārši kā varētu likties. Tirgū ir pieejami dažāda veida modeļi un katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Modeļi atšķiras gan izmēra, gan cenu ziņā, tāpēc ir labi zināt dažus pamata faktus pirms to izvēles. Populārākie šobrīd tirgū pieejami modeļi ir cilindru un vertikālie birstes tipa putekļu sūcēji.

Cilindru vai vertikālie – kuri labāki?

  • Cilindru modeļi ir vieglāki un ērtāk izmantojami pateicoties to formai. Tiesa, uz kāpnēm vai apkārt mēbelēm tos varētu būt pagrūtāk izmantot. Ar savu lielo sūkšanas jaudu tie darbojas ļoti labi uz cietajiem grīdu segumiem.
  • Vertikālie birstes tipa modeļi ir pielāgoti lielām platībām, īpaši labi paklājiem. Tā kā netīrumiem ir mazāka distance ceļojot pa putekļu sūcēja cauruli, tad jauda nav tik svarīga, kā tas ir cilindru putekļusūcējiem.

Vertikālajiem putekļu sūcējiem motors vada ventilatoru, kurš uzsūc gaisu un putekļus un vada to pa cauruli un putekļu maisiņu. Netīrumi tiek saglabāti šajā maisā vai speciālā konteinerā. Tiem parasti nav tik liela sūkšanas jauda kā cilindru modeļiem, toties vertikālajiem sūcējiem ir arī kustīgas birstes, kas palīdz atbrīvot netīrumus no paklāja un tos labāk uzsūkt.

Cilindru putekļu sūcējos motors darbojas un griež ventilatoru, kas uzsūc putekļus un netīrumus ar birstēm pa cauruli uz atkritumu tvertni vai maisu. Cilindru sūcēji paļaujas tikai uz putekļu sūknēšanu, tāpēc tiem ir jābūt jaudīgākiem nekā vertikālajiem birstes tipa modeļiem.

Ar putekļu maisiņiem vai bez tiem

Starp daudziem ražotājiem šis ir ļoti aktuāls temats. Modeļi ar putekļu maisiņiem parasti ir lētāki nekā tie, kam šie maisiņu nav. Tomēr, izvēloties putekļu sūcēju ar maisiņiem ir jārēķinās ar papildus līdzekļiem, jo katru reizi nāksies iegādāties jaunus putekļu maisiņus. Var izmantot arī speciālus auduma maisiņus, kuras var lietot atkārtoti, tomēr šis variants nebūs īpaši labs alerģijas cietējiem.

Putekļu sūcēji bez maisiņiem ļauj neuztraukties par maisu ievietošanu sūcējā. Tiesa, šie modeļi ir dārgāki, lai gan ieguldījums atmaksāties ilgtermiņā. Dažus bezmaisu modeļus ir vieglāk un ērtāk iztīrīt un atbrīvot no putekļiem un tie nāk ar antibakteriālu aizsardzību, kas būtiski samazina mājas putekļu ērcīšu daudzumu.

 

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777