Kā ražo smaržas

Jan 19, 2014 by

smaržas internetā pricekiller.lvKā ir jāizvēlas smaržas?

Smaržas var likties vilinošas, ja sajūtam to aromātu brīdī, kad kāds ar tām paiet mums garām, viens no pašiem svarīgākajiem faktoriem iegādājoties smaržas, ir izmēģināt tās uz sevīm, jo kā zināms, katram cilvēkam aromāts ir savādāks. Izmēģināšanai ir tik pat liela nozīmē tādēļ, ka smaržas pēc kāda laika mainās un svarīgi ir saprast, vai šis nedaudz savādākais aromāts nav traucējošs un apmierina smaržu īpašnieci. Liela nozīme ir arī klimatam, kurā dzīvojam. Vēsā temperatūrā smaržas ir ilgāk noturīgas, tāpēc siltākā un mitrākā laikā, smaržās būs pamanāmākas un spēcīgākas. Vēl jo vairāk aktuāli ir arī tas, kāds aromāts piemīt lietojamajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, jo pārāk liels smaržu sajaukums var radīt neērtības ne tikai sev, bet arī apkārtējiem.

Smaržu izstrāde.

Eļļu miksēšana ir delikāts process un tam ir nopietni jāpievēršas. Ēteriskās eļļas secīgi pēc kārtas sajauc proporcijās, lai tiktu izveidots vēlamais aromāts. Kad aromāts ir pa vāju, tiek veidots vēl viens aplis līdz kamēr nepieciešamais stiprums ir iegūts. Ja veidojot smaržas, tiek izmantotas 2 eļļas, tad nepieciešamo eļļas pilienu daudzumu dubulto.

Smaržu gaistāmība un saderība.

Cits svarīgs faktors smaržu radīšanā ir eļļu gaistamība, jeb tas, cik ātri kāda no sastāvā esošajām eļļām izgaro. Pilnībā visām smaržu tapšanā iesaistītajām eļļām ir jāsader starpā ir jābūt saderīgām. Ja tas nenotiek, tad nepieciešams vienu no eļļām samainīt. Eļļas iedala virsnots eļļā, vidējās nots eļļā, pamata eļļā un tamlīdzīgi.

Kādās grupās smaržas iedalas.

Aromātu pasaulē nav grūti apjukt, taču smaržu ražotāji dara visu, lai smaržas var notirgot, līdz ar to tās iedala trīs grupās, lai pārdevējs var vieglāk izprast klienta vēlmes. Smaržas sadala jutekliskajās, klasiskajās un delikātajās. Pietiekoši zinošs pārdevējs, tad uzklausot klienta vēlmes var viegli izprast kādas smaržas viņš vēlas iegādāties, jo pateicoties šīm kategorijām, arī klientam ir viegli orientēties starp smaržām.

Kā pareizi izvēlēties smaržas attiecīgi gadalaikam?

Ir svarīgi klausīties ķermenī un saprast tā vajadzības, jo ķermenis mums pasaka priekšā, kas tam ir vajadzīgs, lai justos ērti. Ziemā tādas maņas kā oža zaudē mazliet savu efektivitāti, tieši tāpēc ķermenim labāk patiks tropiskāki aromāti. Mainoties gadalaikam, mainās arī mūsu garastāvoklis. Pavasaris un vasara ir zināmi kā priecīgie mēneši, jo puķu ziedēšana arī liek mums labi justies. Atnākot vēsākam un pelēkākam laikam, arī mūsu garastāvoklis paliek drūmāks un, lai to izmainītu, vajag kaut kā iepriecināt savu ķermeni un prātu, izmantojot dzīvespriecīgas ziemas smaržas.

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777