Kondicioniera uzstādīšana dzīvoklī

Feb 13, 2013 by

Vairākas iepriekšējās vasaras mūs ir lutinājušas ar svelmainu karstumu. Ja ārā ir vairāk par +30 grādiem, tad kāda temperatūra būs dzīvoklī? Viss ir atkarīgs vai ir uzstādīts kondicionieris vai cita klimata regulēšanas iekārta vai arī nav.

Ja telpās nav uzstādīts kondicionieris, tad mēģinām atdzesēt telpas atverot logus, kas rada caurvējus un iespēju vasaras karstumā saaukstēties. Vēl interesantāka situācija ir vakaros, kad guļamistaba ir ļoti uzkarsusi un bieži pie tik augstas temperatūras nav iespējams aizmigt. Tāpēc visu nakti tiek turēts vaļā logs un uz rīta pusi varam tiešām jau sajust patīkamu vēsumu. Šādu metodi esam izmantojuši jau iepriekšējā gadsimtā un vēl iepriekš, protams šo sentēvu metodi daudzi piekopj arī mūsdienās.

Ja dzīvoklī ir uzstādīts kondicionieris, tad atliek tikai ieslēgt iekārtu un uzstādīt vēlamo temperatūru un neilgā laikā telpā kļūs patīkami vēsi.

gaisa kondicionieris mājai

Kondicionieri var uzstādīt praktiski jebkurā dzīvoklī. Ja ārējo agregātu paredzēts novietot uz ārsienas, tad būtu vēlam saskaņot šo darbību ar namu apsaimniekotāju. Bet lielākoties šo saskaņošanu neviens neveic un arī īpaši neviens apsaimniekotājs nesūdzās par kondicionieru izvietošanu uz ēkas sienām. Protams tas neattiecas gadījumos kad kondicionieri uzstāda Rīgas centrā un uz galvenajām ielām, tur gan iekārtas obligāti jāizvieto pagalma pusē vai uz jumta, pagrabos vai citās maz vizuāli traucējošās vietās. Visdrošākā un vislabākā ārējā bloka izvietošanas vieta ir Jūsu lodžija vai balkons. Tas ir Jūsu īpašums un ja iekārta nav uzstādīta redzami, zemāk par balkona margām, tad nevienam neinteresē, ko Jūs darat savā balkonā. Uzstādot uz balkona un novadot no iekšējā kondicioniera bloka kondensātu arī uz balkonu, vēlams padomāt par tā novadīšanu uz lietus ūdens kanalizāciju, ja ir tāda iespēja. Ja atstāsiet kondensātu tekot uz grīdas vai pāri malai, tad baloka grīda būs slapja un arī apakšējie kaimiņi var sūdzēties par nepārtrauktu ūdens pilēšanu uz viņu balkona vai loga. Vienīgi jāņem vērā, ka kondicionieri nav vēlams darbināt, ja ārējais bloks ir uzstādīts aizstiklotā balkonā un vasarā neturat logus vaļā. Tad no telpām pārnestais karstums krāsies balkonā un tur ļoti pieaugs temperatūra, kas var pārsniegt kondicioniera maksimālo darbības robežu.

Dzīvokļos, lielākoties ekonomējot uz izmaksām, izvēlas uzstādīt vienu iekārtu uz visu dzīvokli vai svarīgākajā istabā. Uzstādot vienu kondicionieri uz vairākām telpām, obligāti jānodrošina gaisa apmaiņa starp telpām – vienkāršākajā variantā jātur durvis vaļā. Piemēram ja ir atvērta tipa dzīvokļa plānojums, tad kondicionieri uzstāda lielākajā istabā un vasaras karstumā arī atvēsinātais gaiss būs jūtams pārējās istabās. Daudzi izvēlas atvēsināt tikai guļamistabas, vai arī mazo bērnu un vecāka gadagājuma cilvēku istabas dzīvoklī. Padomju savienības laikā celtajos dzīvokļos, kondicionieri uzstāda koridorā un no koridora vēsums izplatās visā dzīvoklī. Kondicionierim darbojoties, tas arī savāc no telpām mitrumu. Gaisam telpās paliekot sausākam, cilvēka organismam ir vieglāk pārnest karstumu. Ne velti saulainajā Spānijā daudz vieglāk ir pārnest +40 grādu karstumu, kā pie mums +30 grādu karstumu.

gaisa kondicionieris birojam

Labākais kondicionēšanas variants ir iekārtas uzstādīt katrā istabā. Tad attiecīgi katrs pēc savām velmēm var pieregulēt sev vajadzīgo temperatūru un neesam spiesti turēt vaļā durvis, lai kondicionētais gaiss mainītos starp istabām. Kondicionieri būs mazākas jaudas katrā istabā un tie arī klusāk strādās. Tāpat arī iekārtas strādās daudz efektīvāk, jo tām nevajadzēs strādāt ar augstiem ventilatora apgriezieniem, lai aukstais gaiss tiktu aizpūsts līdz tālakajai istabai.

Dzīvokļos visbiežāk uzstāda pie sienas montējamos kondicionierus. Ja māja ir jauncelta vai kapitāli remontēta, tad var izvēlēties arī griestu kasetes tipa vai kanāla tipa kondicionierus.

Latvijā visizplatītākā marka no vidējās klases ir AlpciAir gaisa kondicionieri. No augstākās klases kondicionieriem, kas pārsvarā visi jau ir inverter tipa, ar mainīgu kompresora darbības ātrumu, Mitsubishi – pasaules līderis kondicionēšanas jomā.

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777