Laulību gredzeni.

Mar 10, 2014 by

raro.lv juvelierizstrādājumi, gredzeni, auskari, rokassprādzesJa vaicāsiet precētai sievietei, kas ir viņas mīļākā rotaslieta, noteikti varēsiet gūt viennozīmīgu atbildi – viņas laulības un/vai saderināšanās gredzens. Latvijā laulības gredzenu ir pieņemts valkāt uz labās rokas zeltneša, taču citās Eiropas un pasaules valstīs – uz kreisās. Kreisās rokas zeltneša pirksts kā laulības un saderināšanās gredzena nēsātājs, tika izvēlēts jau tālajā 16. Gadsimtā, jo artērija, kas atrodas šajā pirkstā stiepjas līdz pat sirdij, tādējādi tos savienojot. Laulību gredzeni, galvenokārt tiek izgatavoti no zelta, pēdējā laikā kļuvuši populāri arī sudraba gredzeni. Arī baltā zelta un platīna laulības gredzeni ir aktuāli, taču to cena ir ārkārtīgi augsta.

Kādi ir laulību gredzeni?

Visbiežāk laulību gredzenus izvēlas no zelta, to tradicionālajā formā un izskatā – zelta stīpiņas, kas apvij pirkstus sievai un vīram. Ņemot vērā to, ka tradicionāli ir pieņemts, ka laulības gredzenu no pirksta nost neņem, jo tas simbolizē laulību, kas joprojām atsevišķās valstīs un kultūrās nav šķirama. Tā kā gredzens tiek nēsāts ikdienā, svarīgi lai tas ir ērts un viegli valkājams, jo nekomfortabla sajūta nēsājot vienu vai otru rotas lietu var rasties tad, ja rota ir par smagu, tā nav praktiska vai tā ātri bojājās. Vēl svarīgi ir tas, lai no dārgmetāla, no kā veidota rota, nebūtu alerģijas.

Alternatīva laulības gredzenam.

Laikam ritot uz priekšu un sabiedrībai kļūstot mazāk aizspriedumainai, modernas ir kļuvušas dažādas alternatīvas, ko izmantot laulības gredzenu vietā. Viena no šādām alternatīvām ir gredzenu ietetovēšana. Pāri, kas izmanto šādu tehniku, noteikti ir pārliecināti par to, ka paliks kopā uz mūžu, lai gan loģiski spriežot, neviens neprecas tādēļ, lai izšķirtos pēc kāda laika, taču piemēru pasaulē šādai praksei, protams, netrūkst. Pasaulē vairāki zināmi pāri šādā veidā ir simbolizējuši savu laulību – gan mūziķi, gan aktieri un sportisti. Šī alternatīva laulības gredzenam pierāda, ka attieksme pret laulībām ir ļoti svēta un nav vajadzīgs visiem demonstrēt cik liels akmens ir tavā gredzenā. Turklāt tam ir arī praktiska nozīme – gredzens nenovalkājas un to uzvelkot rodas īpašas sajūtas.

Lai apskatītos unikālus zelta, sudraba un platīna gredzenus, spied uz saites – http://raro.lv/27-gredzeni

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777