Lielais teniss turpinās – Ernests Gulbis pret Novāku Džokoviču!

Jun 6, 2014 by

6. jūnijā ap pulksten 14:00 Roland Garros kortos Grand Slam turnīra French Open pusfināls, kurā tiksies Latvijas tenisa talants Ernests Gulbis pret lielisko serbu tenisa zvaigzni Novāku Džokoviču. Mūsu tenisists aizvada spožu sezonu un pēc divām uzvarām ATP sērijas turnīros tagad ir gatavs doties pretim jaunām virsotnēm. Šobrīd pasaules rangā mūsu tenisists atrodas 17. pozīcijā, taču ir pilnīgi skaidrs, ka pēc French Open turnīra, neatkarīgi no tā, cik tālu tiks Gulbis, viņš pilntiesīgi varēs saukties par pasaules TOP desmit tenisa spēlētāju. Jaunais ATP rangs tiks publicēts jau pirmdien.

Ernests Gulbis šajā turnīrā vienreiz jau pārsteidza tenisa pasauli, pieveicot septiņpadsmitkārtējo Grand Slam turnīru uzvarētāju šveicieti Rodžeru Federeru, kam sekoja pārliecinoša uzvara pār čehu Tomašu Berdihu turnīra ceturtdaļfinālā. Tagad pusfinālā Ernestam Gulbim jātiekas ar pasaules ranga otro numuru, seškārtējo Grand Slam turnīru uzvarētāju Novāku Džokoviču no Serbijas. Pretinieks nopietns un spēcīgs, bet Ernests Gulbis jau ir apliecinājis, ka šajā turnīrā ir lieliskā formā un viņam te nav neuzvaramu pretinieku.

ROLAND GARROSPrognozes gaidāmajai tenisa dūžu cīņai ir izteikuši arī Betsafe bukmeikeri. Lai arī Ernests Gulbis turnīrā demonstrē ļoti pārliecinošu sniegumu, iespējams, uz šo brīdi pat labāko starp visiem tenisistiem, tomēr bukmeikeru prognoze par Latvijas tenisista izredzēm ir salīdzinoši piesardzīga. Aplūkojot likmi uz gaidāmās cīņas iznākumu, redzams, ka tomēr diezgan pārliecinoša priekšroka tiek atdota serbu tenisistam. Bukmeikeru piedāvātais koeficients uz Novāka Džokoviča uzvaru ir 1,13, savukārt Ernesta Gulbja izredzes triumfēt mačā un iekļūt Francijas atklātā tenisa čempionāta finālā tiek vērtētas ar koeficientu 5,90. Redzams, ka Novāka Džokoviča iepriekšējais sniegums un karjeras sasniegumi tomēr vairāk iedvesmo bukmeikerus, it īpaši ņemot vērā Ernesta Gulbja dažkārt nestabilo sniegumu viena turnīra ietvaros. Vai šoreiz bukmeikeriem būs taisnība un šāds koeficients atbildīs reālajam spēku samēram un spēles iznākumam, to ikviens tenisa līdzjutējs varēs uzzināt jau tuvākajā laikā.

Tāpat ir vērts aplūkot bukmeikeru piedāvātos koeficientus iespējamiem mača iznākumiem pa setiem. Protams, atbilstoši pamatlikmei uz visa mača iznākumu, arī koeficienti uz iespējamo katra tenisista uzvarēto setu skaitu ir atbilstošas. Piemēram, varbūtību, ka mačs noslēgsies ar Novāka Džokoviča uzvaru trīs setos, bukmeikeri novērtē ar koeficientu 1,86. Džokoviča uzvara četros setos, tātad, iespējamība, ka Ernests Gulbis tomēr uzvarēs vienu setu, tiek vērtēta ar koeficientu 3,55. Savukārt Ernesta Gulbja izredzes triumfēt divos setos bukmeikeri vērtē jau krietni vien zemāk – iespējamība, ka tiks aizvadīta piecu setu cīņa, kurā uzvaru izcīnīs titulētais serbu tenisists, tiek vērtēta ar koeficientu 8,05.

Tagad pievērsīsimies bukmeikeru prognozei par Ernesta Gulbja izredzēm triumfēt mačā. Respektīvi, varbūtība, ka tiks aizvadīta piecu setu cīņa, kurā uzvaru izcīnīs mūsu tenisists, tiek novērtēta ar koeficientu 11,00. Kā redzams no šīs prognozes, bukmeikeru ieskatā gadījumā, ja mačā būs nepieciešami pieci seti, tad Novāka Džokoviča pārsvars un izredzes uzvarēt vairs netiek vērtētas kā pārliecinoši lielākas. Protams, koeficients uz Džokoviča iespējamo uzvaru piecu setu cīņā ir augstāks (8,05) nekā uz Gulbja uzvaru piecu setu cīņā (11,00), tomēr redzams, ka šādā gadījumā bukmeikeri paredz sīvu cīņu, ja mačs ieilgs un uzvarētājs būs jānoskaidro izšķirošajā setā.

Iespējamība, ka Ernests Gulbis var pieveikt serbu tenisistu četros setos gan tiek novērtēta ar koeficientu 13,00. Savukārt izredzes, ka mūsu tenisists aizvadīs tik pārliecinošu spēli, ka pieveiks titulēto Džokoviču trijos setos, tiek vērtētas jau krietni zemāk – piedāvātais koeficients uz šādu Latvijas tenisista uzvaru ir 24,00.

Interesanta ir bukmeikeru prognoze par spēles pirmā seta iznākumu. Tajā tiek prognozēta sīva cīņa, tomēr kā reālākā tiek vērtēta iespējamība, ka Serbu tenisistam vismaz vienu reizi izdosies iegūt breikbumbu un uzvarēt geimu, servējot Ernestam Gulbim. To apliecina koeficients 4,30 uz iespējamību, ka Novāks Džokovičs triumfēs pirmajā setā ar rezultātu 6:4. Citi seta iznākumi tiek vērtēti ar zemākiem koeficientiem. Jau drīz mēs redzēsim, kā patiesībā norisināsies spēle, un cik pārliecinoši sniegumu turpinās demonstrēt mūsu tenisa zvaigzne. Sekojam un jūtam līdzi!

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777