Literatūra – mūsdienu tendences

May 29, 2013 by

LiteratūraMūsdienu sabiedrībā valda uzskats, ka Latvijā dzīvojošu jauniešu vidū interese par literatūru ir ļoti maza. Sevišķi tas attiecināms uz latviešu literatūru – lasītāju vidū daudz vairāk iecienīta ārzemju, nevis latviešu literatūra. Tas skaidrojams ar augsto autoru konkurenci vienā segmentā- Latvijā trūkst autoru, kas rakstītu visiem lasītājiem saistošu literatūru. Tāpat arī jāmin fakts, ka trūkst jaunu autoru, kas ienestu jaunas vēsmas latviešu literatūrā. Nav arī noslēpums, ka šajā postmodernisma laikmetā cilvēkus daudz mazāk interesē mūsu tautas vēsture un kultūra, tāpēc arī literatūra šķiet mazāk interesanta.

Ja skatāmies populārākās grāmatas, ko ir iecienījuši lasītāji ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē, jāizdala dažas būtiskas nianses, kas, iespējams, arī ir šo grāmatu veiksmes atslēgas pamatā. Kā pirmo var minēt laiku, kad tas izdots. Piemēram, grāmata „Bada spēles” kļuva populāra ne tikai sava konteksta un satura dēļ, bet arī tāpēc, ka tika izdota tūlīt pēc tam, kad pasaulei pāri bija gājis „Krēslas” vilnis. Cilvēki vēlējās turpinājumu, kaut ko, kas turpinātu dot līdzīgas emocijas- un „Bada spēles”, lai arī ne tiešā veidā, tomēr tās nodrošināja.

Vēl būtisks ir arī fakts, ka daudzu grāmatu popularitāti nodrošinājis jauns, nebijis stils un žanrs. To pierādīja grāmatas „Krēsla” autore, atklājot, ka fantastikas žanrā trūkst literatūra, kas varētu būt saistoša tieši jaunām sievietēm.

Tāpat ļoti lielu lomu spēlē arī pareizas mērķauditorijas izvēle, kam konkrētā grāmata tiek rakstīta. Jebkurš labs autors zina, ka vispopulārākais darbs būs tieši tad, ja tiks rakstīts plašam lasītāju lokam. Loģiski, vai ne?

Vairāk par jaunāko literatūru uzzināsiet jaunumu portālā focus.lv.

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777