Portatīvā datora izvēle

Nov 29, 2012 by

Pērkot portatīvo datoru pircējs visbiežāk par kritērijiem savai izvēlei pieņem tādus saprotamus raksturlielums, kā ekrāna izmērs, iekārtas svars un vienmēr apstrīdamo baterijas darbības laiku, taču bez šiem, ir vēl arī citi veiksmīga pirkuma nosacījumi.

Vēl nesenā pagātnē portatīvie datori visi bija pēc skata vienādi, bet nu tie atšķiras ar savu dizainu un, protams, arī ar funkcijām, ko tie spēj pildīt. Tāpēc galvenais ir pievērst skatu tam, ko dators spēj izdarīt, nevis tam, cik skaisti izkārtotas podziņas.

Viens no svarīgākajiem kritērijiem ,protams, ir datora ekrāna izmērs. Jo lielāks ekrāns, jo vieglāk visu redzēt, taču, tajā pašā laikā, jo lielāks tas būs, jo mazāk portatīvs kļūs. Lielāks ekrāns palielina datora svaru, tādēļ to var sabojāt, kad dators tiek atvērts vai aizvērts.

Mehānikas kvalitāte – šo portatīvā datora īpašību diemžēl piemin ļoti reti, taču tā būtu ierindojama starp pašām svarīgākajām. Klasiskais portatīvais dators ir uzbūvēts kā grāmata, kas nozīmē, ka tas tiek atvērts izmantojot diezgan jaudīgu sviras mehānismu un attiecīgi eņģes vēršanās vietā ir pakļautas palielinātam salaušanas riskam.Galda datora tas itin nemaz nebūtu svarīgi, taču portatīvajam gan. Izņēmums, protams, būtu tad, ja dators netiktu pārnēsāts, bet tad tik pat labi var izvēlēties kaut ko citu un portatīvais dators nav nepieciešams.

Ja dators tiek iegādāts tikai, lai sērfotu internetā, tad nebūtu uzmanība īpaši jāpievērš procesoram, atmiņai un diskam. Tomēr, ja portatīvais tiek iegādāts darba vajadzībām, tad labāk sekot līdzi, lai šie parametri ir pēc iespējas labāki, jo vēlāk uzlabošana maksātu ievērojami daudz.

Optisko disku iekārta (biežāk minēta kā DVD lasītājs vai rakstītājs) parasti kā obligāta ir iekļauta lielākajai daļai pilnās funkcionalitātes portatīvajiem datoriem (izņemot ultra portatīvos). Savukārt ekonomiskajiem tīkla datoriem (netbook) tās tipiski nav. Tad nu izlemiet vai ikdienā to vēlaties lietot vai ne un attiecīgi meklējiet atbilstošas klases datoru.

Parasti daudzi pievērš lielu uzmanību baterijas darbības laikam. Patiesībā tās darbības laiks ir atkarīgs no tā, kādi būs cilvēka veicamie uzdevumi. Sarežģītāki uzdevumi, īpaši jaunākās spēles, bateriju ‘’noēdīs’’ ātrāk, bet ar vieglākiem uzdevumiem dators varēs strādāt ilgi. Un vienmēr jau ir iespēja datoru uzlādēt.

Video kartes jaudai jeb tā saucamajam grafiskajam adapterim, uzmanība jāpievērš pārsvarā tikai tajos gadījumos, ja plānoti darbi vai izklaide, kas prasa specifiski tieši šo resursu. Visbiežāk tam uzmanību pievērsīs tieši datorspēļu cienītāji, taču atkal jau jāatgādina — portatīvais dators šādiem mērķiem ir visnotaļ nepiemērots!

Iegādājoties portatīvo datoru, vienkārši ir jāizdomā, kāpēc jums vispār datoru vajag. Varbūt derīgāks būtu parastais galda dators. 

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777