Riepas Tavam auto: kā izvēlēties?

Oct 17, 2018 by

ziemas riepasAutomašīnas riepas jāmaina divas reizes gadā: sākot no 1. marta automašīnai jābūt aprīkotai ar vasaras riepām, savukārt  no 1. decembra spēkratam nepieciešamas ziemas riepas. Protams, ja automašīnai uzstādītas vissezonas riepas, tad pirms katras sezonas sākuma atliek tikai pārbaudīt to stāvokli, īpašu uzmanību pievēršot protektora nodilumam. Kādiem faktoriem pievērst uzmanību, izvēloties jaunas riepas, lasi turpinājumā!

Sezonai atbilstošas riepas

Ir skaidrs, ka jāizvēlas tieši konkrētajai sezonai piemērotās riepas. Tas ir svarīgi, jo riepas ir pielāgotas tieši konkrētajai sezonai raksturīgākajiem laika apstākļiem, tādēļ ar tām braukt ir daudz drošāk. Jāņem vērā arī ekonomiskais faktors – lai gan varētu šķist, ka visu gadu braukt ar vienām riepām ir izdevīgāk, tomēr jāpatur prātā, ka tās attiecīgi ātrāk nodils. Piemēram, ziemas riepas vasaras karstumā nodils ļoti ātri. Tātad – braukšana ar sezonai neatbilstošām riepām nav nedz droša, nedz izdevīga.

Riepu izmērs

Būtisks faktors riepu izvēlē ir to izmērs. Visdrošāk to uzzināt, aplūkojot iepriekšējo riepu komplektu. Tāpat ieteicamo riepu izmēru var uzzināt automašīnas tehniskajā grāmatiņā. Vēlams vienmēr izvēlēties auto ražotāja rekomendētos riepu parametrus.

Protektora veids

Izvēloties riepas, jāņem vērā arī protektora raksts. Daļai no tiem ir norādīts rotācijas virziens, kas jāņem vērā, veicot priekšējo un aizmugurējo riepu apmaiņu vietām. Riepu apmainīšana vietām vajadzīga, lai nodrošinātu vienmērīgu to nodilumu.

Jaunas vai lietotas riepas?

Būtisks faktors ir arī riepu cenas, tādēļ nereti var rasties jautājums par lietotu riepu iegādi. Tas, protams, ir lētāk, taču – vai tiešām izdevīgāk? Pirmkārt jau lietotu riepu iegāde ir riskanta, jo nav zināms, kādos apstākļos riepas tikušas uzglabātas. Neatbilstoši uzglabāšanas apstākļi mazina riepu kvalitāti, turklāt to ne vienmēr uzreiz var pamanīt.

Iegādājoties jaunas riepas vienmēr būs pārliecība par to kvalitāti un veiktspēju, protams, ja vien izvēlēta uzticama tirdzniecības vieta. Jāpiebilst – nopērkamas dažādu veidu riepas atšķirīgos cenu līmeņos, tādēļ savām vajadzībām atbilstošākās riepas varēs atrast ikviens autovadītājs.

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777