Santehnikas izvēle

Jan 17, 2018 by

tualetes podi cenasIekārtot vannas istabu nemaz nav tik vienkārši. Pirmkārt, santehnika nav nemaz tik lēta – lai izvēlētos pareizos un atbilstošākos ūdens krānus, trubas, sīkumus, kas nepieciešami to uzstādīšanai, izlietni, dušu vai vannu (kas ir nebeidzamās dilemmas jautājums) vai tualetes podu, nākas izvērtēt, kas ir atbilstošāks, ko vispār varam atļauties un kā kura iekārta tiks novietota vannas istabā. Tualetes podi cenas, kādās tie ir un modeļi (jā arī tualetes podi ir dažādi), kādos tie pieejami, jau vien ir vesela jautājumu un izvēļu jūra.

Vieta, kur nomazgāties un tualetes pods ir divas visbūtiskākās vannas istabas sastāvdaļas. Un izvēloties tualetes podu, jāpievērš uzmanība ne tikai tam, cik augsts, ērts un vizuāli atbilstošs (vai cenā atbilstošs) tas ir, bet gan vēl dažiem citiem kritērijiem, par kuriem varam pat neiedomāties, ja neesam pieredzējuši santehnikas uzstādīšanas jomā. Ne visi esam speciālisti, un arī tad, ja aicināsim profesionāli uzstādīt mūsu iegādāto un izvēlēto tualetes podu, ir jāzina kāds vispār jāpērk, kas atbilst mūsu mājokļa santehnikas sistēmu specifikai.

Pirmkārt – jānoskaidro, kādā veidā vannas istabā izveidota kanalizācijas ūdens izvada sistēma – vai izvads atrodas sienā (horizontāla), vai grīdā (vertikāla). Ja izvads atrodas grīdā, tad jāpērk, loģiski, uz grīdas instalējams tualetes pods, vēl atsevišķi variējot ar skalojamās kastes novietojumu, bet, ja izvades sistēma atrodas sienā, tad var izvēlēties starp pie sienas pakaramu klozetpodu (kas nav tā populārākā izvēle mājai) vai uz grīdas stāvošu klozetpodu, ar izvades iespēju, pievienojamu horizontālajai sistēmai.

Tiesa, lai gan pie sienas piekaramos podus nevar redzēt tik bieži, telpu uzkopt ir daudz vienkāršāk tieši šādā variantā. Arī mainīt flīzes, veikt remontus ir daudz vienkāršāk, ja pods neatrodas uz grīdas. Tomēr, pirms izvēlamies pie sienas piekarināmu klozetpodu, padomājam par to, cik liela ir konkrētās sienas svarnesība, nodrošinot, ka tualetes pods turēsies droši.

Tā kā, neatkarīgi no tualetes poda novietojuma, var izvēlēties skalošanas kastes veidu, ir vērts padomāt arī par to. Pērkot ūdens skalošanas kasti, visi nepieciešamie santehnikas elementi jau tajā ir iestrādāti un nāk līdzi komplektācijā – jāpievērš uzmanība vien tās novietojumam. Gan grīdas podiem, gan pie sienas stiprināmajiem podiem, skalošanas kasti var izvēlēties no apakšas, sāniem vai aizmugures – kur tā atradīsies.

Iebūvējamā skalojamā kaste varbūt šķiet elegantāka, jo klusāka un „neredzamāka”, tomēr ja tajā sāk niķoties kāda santehnikas detaļa, tās saremontēšana prasīs daudz vairāk pūļu – jāārda ārā viss apšuvums, kas pēc tam jāatjauno. Tad labāk izdomāt laicīgi kādu sistēmu, kā piekļūt pie iebūvējamās skalojamās kastes – noņemams panelis, durtiņas un tamlīdzīgi.

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777