Kā darbojas zemes siltumsūknis?

Oct 24, 2013 by

Zemes-siltumsuknu-commodus.lvZemes siltumsūkņu sistēma iegūst dabīgo siltumu no pazemes, sūknējot caur to ūdeni. Pēc tam sūknis palielina temperatūru un siltums tiek izmantots, lai apgādātu māju ar silto ūdeni vai nodrošinātu mājas apsildīšanu.

Kas ir zemes siltumsūkņi?

 

Zemes siltumsūkņu sistēma sastāv no zemes cilpas (zemē ierīkots ūdensvadu tīkls) un siltumsūkņa virszemē. Lai zemes siltumsūknis tiktu uzstādīts, Jums būs nepieciešams pietiekami daudz brīvas vietas sistēmas uzstādīšanai, kas parasti ir, piem., dārzs vai brīvs zemes placis pie mājas, kas ir pieejams rakšanas tehnikai.

Zemes siltumsūkņa uzstādīšanas priekšrocības:

  • Zemes siltumsūkņi rada mazāk CO2 izmešu nekā tradicionālās apkures sistēmas.
  • Jums ir nepieciešama elektroenerģija, lai darbinātu zemes siltumsūkni, kurš cirkulē šķidrumu pazemes cilpās, tomēr, par katru sūkņa izmantoto elektrības vienību, Jūs saņemat atpakaļ no 2 – 4 vienībām siltuma, padarot to par efektīvu veidu kā apsildīt mājokli.
  • Bieži vien iespējams iegūt finansiālu atbalstu siltumsūkņu sistēmas uzstādīšanai ar pamatu, ka šis ir atjaunojamās enerģijas avots.

Kā darbojas zemes siltumsūkņu sistēma?

 

Lai siltumsūknis darbotos, nepieciešams to pievienot elektrības padevei, tomēr galvenā priekšrocība ir tajā, ka tas rada vairāk siltuma nekā patērē elektroenerģijas. Siltumsūknis veic to pašu lomu ko, piem., centrālās apkures sistēmas katli, bet šajā gadījumā, tā vietā, lai iegūtu siltumu sadedzinot kurināmo, siltumsūkņi izmanto siltumu no zemes.

 

Parasti sistēmā tiek uzpildīts ūdens un antifrīza sajaukums, kas cirkulē pazemes cilpās, absorbējot dabisko siltumu, kas tur glabājas. Pats sūknis sastāv no iztvaikotāja, kompresora un kondensatora – kopā šīs iekārtas var paņemt siltumu no sistēmā cirkulējošā šķidruma un nodot to Jūsu mājas apsildes sistēmai, tajā pat laikā paaugstinot šī iegūtā siltuma temperatūru.

 

Zemes siltumsūknis parasti paaugstina no zemes iegūtā siltuma temperatūru no pusotras līdz pat četrām reizēm, tātad, ja iegūtā zemes temperatūra ir 12 o C, tad rezultātā var iegūt siltumu no 18 līdz pat 45 o C. Šis siltums var tikt izmantots radiatoros mājas apsildei, kā siltais ūdens vai grīdas apsildes sistēma. Šī apsildes sistēma lieliski der kā papildus siltuma iegūšanas avots papildus jau tradicionālajai apsildes sistēmai.

La apskatītos zemes siltumsūkņus un citus piedāvājumus ienāc Commodus.lv mājas lapā!

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777