5 darbības, kas noved pie parādiem, un kā no tām izvairīties

Oct 8, 2018 by

ātrais kredītsParāds noteikti nav brālis, taču ļoti lielai daļai cilvēku ir parādi. Kāpēc tā? Ir tā saucamie “labie parādi”, kuri paņemti lieliem mērķiem, pārdomāti, dod vērtīgu ieguvumu mūsu dzīvei un tā tālāk (tie ir naudas aizdevumi biznesa attīstīšanai, mājokļa iegādei, varbūt arī transportlīdzekļa iegādei). Taču reizēm sīkas, nebūtiskas darbības (kuras varēja arī neveikt) noved pie parādiem. Ko darīt? Un kā no tā izvairīties?

  • Plāno budžetu! Vecs, bet labs padoms. Ja plānojam laicīgi visus savus ienākumus un izdevumus, zinām, cik, kur un kad jāmaksā rēķinos un kas paliek pāri ikmēneša tēriņiem, zinām, kur paliek mūsu nauda un varam to kontrolēt. Taču, ja budžetu neplānojam un paralēli pērkam visu, ko tajā brīdī iekārojam, drīz nonākam pie secinājuma, ka nepietiek pat obligātajiem maksājumiem, piemēram, par mājokli vai telefonu. Un tā ir problēma.
  • Izvairies no nevajadzīgiem pirkumiem (un ātrajiem kredītiem to iegādei). Ātrais kredīts internetā (vairāk https://www.crediton.lv/atrie-krediti) var būt ļoti noderīgs, ja pietrūkst kādam vajadzīgam pirkumam, maksājumam, pakalpojumam, bet līdz algas dienai nedaudz pietrūkst. Taču tas tā ir ar nosacījumu, ka ļoti labi zinām, kā aizdevumu atmaksāt. Nepārdomāti paņemts ātrais kredīts var novest nepatīkamā parādu jūgā un radīt lielas finansiālās galvassāpes.
  • Gribēt visu un uzreiz. Jā, ikviens vēlas ērtu, skaistu, omulīgu mājokļa iekārtojumu, apģērbu, manikīru, automašīnu un tā tālāk. Taču gribēšana to visu uzreiz un tūliņ var tikai radīt parādu slogu. Tas ir tādēļ, ka naudas visam un uzreiz visbiežāk nav, taču paņemt aizdevumu var. Labi, ja katru mēnesi var veikt ikmēneša maksājumus un vēl paliek pāri daļa naudas. Taču tā ir ne visiem. Labāk savus mērķus piepildīt pakāpeniski, iegūstot kāroto un neiekrītot parādu jūgā.
  • Neplānošana uz priekšu. Arī dažādu lietu iztrūkums var novest pie parādiem. Ja neesam laicīgi domājuši par auto apdrošināšanas iegādi, veselības apdrošināšanas polisi. Šie ir izdevumi, kas būtu vajadzīgi, lai vēlāk nenāktos maksāt daudz vairāk.
  • Veidojot parādus, lai nomaksātu parādus. Brīdī, ja esam nonākuši šādā aplī, jāsāk domāt ļoti rūpīgi, kā no tā izkļūt. Neatkarīgi no tā, vai esam aizņēmušies no draugiem vai vecākiem, kredīta kompānijas – ja sākam radīt parādus, lai atmaksātu parādus, ar finanšu plānošanu ir pavisam slikti. Iespējams, nepieciešama finanšu konsultanta palīdzība.
                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777