Apdrošinātāji vēlas brīvu pieeju datiem par autovadītāju soda uzskaites punktiem.

Oct 8, 2015 by

Lai mazinātu nevienlīdzību, kas šobrīd valda apdrošināšanas polises OCTA procesā, kuras rezultātā tie autovadītāji, kuri nav pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus un ir bijuši atbildīgi ceļu satiksmes dalībnieki, maksā tikpat lielu naudas summu par OCTA polisi, kā tie autovadītāji, kuriem jau ir sakrājušies soda punkti, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) atkārtoti vērsies pie Iekšlietu ministrijas Informācijas centra (IeM), lai aicinātu piešķirt apdrošinātājiem brīvu pieeju datiem par autovadītāju soda punktiem.

Šobrīd nav vienotas sistēmas, kas atbildētu par to, ka tie autovadītāji, kuriem nav soda punkti, maksātu tikpat lielu maksu par OCTA polisi kā tie, kuriem jau ir iekrājušies soda punkti. Kā norāda LTAB pārstāvji, iespējams, dažādojot polises cenu būs iespejams motivēt autovadītājus lielāku uzmanību pievērst ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai, kā arī rūpēties par savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Kā norāda statistikas dati, 2014.gadā notikuši kopumā 3728 ceļu satiksmes negadījumu. Bojā gājuši 212 un ievainoti 4603 cilvēki. Salīdzinot ar 2013.gadu bojā gājušo skaits ir palielinājies par 17.9%. Tādā veidā esam atgriezušies apmēram 4 gadus senā pagātnē jeb 2010. Gadā, kad uz Latvijas ceļiem gāja bojā 218 cilvēku. No visiem bojā gājušajiem auto ceļu satiksmes negadījumos tie pērn sastāda 42,6%, 2014.gadā gājuši bojā 91 vieglo automobiļu vadītāji un pasažieri. Jāpiezīmē, ka 2014.gadā vairāk nekā puse no viņiem reģistrēti viena transportlīdzekļa negadījumā. Avāriju skaits ir palielinājie par 26.8%.

Pie šādas statistikas mūs bieži vien noved neapzinīgie autovadītāji, kuri pavirši izturas pret ceļu satiksmes noteikumiem, kā arī nedomā par citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. LTAB pārstāvji ir vērsušies IeM, lai risinātu šo problēmu, savukārt IeM nesteidzas šo ideju akceptēt, jo uzskata, ka tas nav labākais risinājums, kā cīnīties ar ceļu satiksmes negadījumu skaitu, un šī ideja esot tikai LTAB vēlme nopelnīt vairāk naudas.

Šobrīd faktori, kuri ietekmē Compensa apdrosināšanas cenu ir sekojoši: apdrošināšanas termiņš, transportlīdzekļa tips, transportlīdzekļa pilna masa, tā vecums, reģistrācijas vieta, īpašnieks juridiskais statuss, izmantošanas veids, vadītāja vecums, kā arī vadītāja braukšana vēsture. Braukšanas vēstures faktorā tiek ņemta vērā Tava braukšanas vēsture. Bonus – atlaides klase tiek rēķinātā attiecībā uz pāri: transportlīdzeklis un tā īpašnieks. Kopā ir 17 klases. Par katru izraisīto ceļu satiksmes negadījumu transportlīdzekļa īpašnieks zaudē līdzšinējo klasi. Kad pirmo reizi noformēsi OCTA polisi, Tu automātiski nokļūsti 6.klasē.

LTAB jau sen domā par to, kā mazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu. Šī iemesla dēļ 2014.gadā tika ieviests jauns likums – par braukšanu bez obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) un spēkā esošas tehniskās apskates tiek piešķirti divi soda punkti par katru reizi, kad šis uzstādījums tiek pārkāpts. Kā norāda statistika, bieži vien ceļu satiksmes negadījumus izraisa tie autovadītāji, kuri nav iegādājušies OCTA, kā arī, kuri nav izgājuši valsts tehnisko apskati. Kā norāda Valsts policijas dati, kopš 2014.gada, kad stājās   spēkā šie grozījumi par soda punktu piespriešanu tiem cilvēkiem, kuri brauc bez OCTA, piespriesti jau 1800 autovadītājiem.

Kā norāda LTAB biroja pārstāvji norāda, ka visām atbildīgajām institūcijām būtu jāsaprot, ka ir jāsolidarizējas, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumos cietušo un bojā gājušo skaitu. Bieži vien avārijas tiek izraisītas ar tādiem transportlīdzekļiem, kuri saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem nemaz nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē, ja nav spēkā esošas OCTA vai izieta tehniskā apskate.

Avots: http://www.db.lv/auto/latvija/apdrosinataji-grib-brivu-pieeju-datiem-par-autovaditaju-soda-uzskaites-punktiem-438527

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777