Biežāk uzdotie jautājumi – Kā izvēlēties pareizās auto riepas

Mar 20, 2016 by

sezonas riepasIzvēloties piemērotākās auto riepas, bieži vien rodas ļoti daudzi jautājumi, jo ikviens no mums vēlas iegādāties pašas labākās riepas, kā arī par tām nepārmaksāt. Ir ļoti daudzas nianses, kas ir jāievēro, izvēloties piemērotākās auto riepas tieši sev. Populārākie jautājumi, ko cilvēki parasti uzdod, izvēloties auto riepas, ir – kāda izmēra riepas nepieciešams iegādāties, kā vispār var zināt, ka ir nepieciešams iegādāties jaunas riepas, cik ilgi tās ir derīgas, kā uzglabāt riepas un kā ar savu braukšanas stilu pasargāt riepas no nodilšanas. Turpmāk mēģināsim rast atbildes uz visiem šiem jautājumiem. Atbildes noteikti noderēs, nākamreiz izvēloties vasaras vai ziemas riepas!

Pirmkārt, cilvēkus interesē, kāda izmēra riepas der tieši viņa automašīnai. Ir divi veidi, kā noskaidrot to, kādas riepas izvēlēties. Pirmais variants ir doties pie profesionāļiem, kuri ieteiks labāko risinājumu. Savukārt, ja pats vēlies saprast, kādas riepas nepieciešams iegādāties, tad jāvērš uzmanība uz automašīnas degvielas tvertnes vāciņu. Parasti izmēri tiek norādīti tieši tur.

Otrs jautājums, kas bieži vien nomoka cilvēkus, it īpaši tādus, kuriem šī ir pirmā saskarsme ar automašīnu, ir – kā var zināt, ka automašīnai ir nepieciešamas jaunas vasaras riepas. Vislabāk to diagnosticēt pēc protektora dziļuma. Minimālais protektora dziļums ziemas riepām ir 4mm, savukārt vasaras riepām 1.6mm. To var just īpaši slapjos laika apstākļos. Ja jūti, ka braukšana kļuvusi pārāk nestabila, tad visticamāk, protektora dziļums nav pietiekams un ir laiks pāriet uz jaunām riepām.

Treškārt, cilvēkiem bieži vien nav izpratnes par to, cik ilgi riepas ir derīgas. Viņiem liekas, ka riepas nav jāmaina ļoti bieži, un nomainot tās vienu reizi, uz 5 gadiem par tām var aizmirst. Tomēr ir jāsaprot, ka riepu mūža ilgums ir atkarīgs no ļoti daudziem faktoriem, piemēram, no tā, cik liels ir bijis nobraukums, kāda ir ceļu seguma kvalitāte. Parasti riepu komplekts kalpo 2 līdz pat 4 sezonas. Tomēr tas ir jāskatās individuāli un vienmēr jāpārbauda riepas, un, ja ir kādas problēmas, tad tās ir jānomaina.

Ceturtkārt, cilvēkus interesē arī tas, vai riepu izvēle kādā veidā ietekmēs to, cik liels būs degvielas patēriņš. Atbilde ir jā, jo katrai riepai ir sava rites pretestība, un, atkarībā no protektora, tā mainās. Jāatceras tas, ka, jo lielāka būs pretestība, jo lielāks būs degvielas patēriņš.

Tāpat cilvēki bieži vien uzdod jautājumus par to, vai tiešām nepieciešamas vasaras riepas un ziemas riepas, jo kāpēc gan nevarētu iegādāties vissezonas riepas. Jāsaprot tas, ka vissezonas riepas ir domātas maigiem klimatiskajiem apstākļiem. Tā kā Latvijā ir 4 izteikti gadalaiki, tad nepieciešamas gan vasaras riepas, gan arī ziemas riepas.

Tāpat bieži vien cilvēkus uztrauc tas, vai viņu braukšanas paradumi, kādā veidā ietekmē riepu mūža ilgumu. Arī šeit atbilde ir viennozīmīgi jā! Ja autovadītājs ir pieradis strauji bremzēt, gāzēt, tad riepas ātri vien nodils.  Tāpat cilvēki bieži vien jautā par to, kā pareizi nepieciešams uzglabāt riepas. Pareizākais veids, kā uzglabāt riepas, ir uzglabāt tās tumšā un vēsā telpā.  Nekādā gadījumā nevajadzētu riepas pakļaut tiešiem saules stariem. Tāpat nevajadzētu arī turēt riepas guļus stāvoklī. Nepieciešams tās uzglabāt stāvus.

Tie ir tikai daži jautājumi, ko cilvēki visbiežāk uzdod, kad nepieciešams iegādāties jaunas riepas. Cerams, ka šie padomi Tev palīdzēs paildzināt riepu dzīves ilgumu un izvēlēties piemērotākās riepas!

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777