Cik būtisks ir interneta ātrums un kādi faktori to ietekmē?

Sep 19, 2018 by

bezvadu rūterisBieži vien tiek runāts par interneta ātrumu – ir skaidrs, ka cilvēki dod priekšroku ātram internetam, taču reti kurš aizdomājas, kādi faktori to ietekmē un kādam ātrumam atbilst dažādas darbības, ko ikdienā veicam tiešsaistē. Taču neliela izpratne par interneta darbību var palīdzēt izvēlēties piemērotāko interneta veidu tieši katra konkrētajām vajadzībām.

Ar interneta ātrumu apzīmē to datu daudzumu, ko var nosūtīt vai saņemt vienas sekundes laikā. Interneta ātrumu ietekmē dažādi faktori, piemēram, pieslēguma veids. Mūsdienās pastāv vairāki varianti – piemēram, bezvadu rūteris, mobilais interneta pieslēgums un citi.

Izvēloties interneta pieslēgumu, būtu jāņem vērā, ka interneta ātrums nav vienīgais faktors, kas nosaka interneta kvalitāti. Tāpat jāvērtē interneta pieslēguma stabilitāte – lai internets darbotos bez pārrāvumiem.

Interneta pieslēgums ikdienišķām pamata darbībām

Ja internetu plānots izmantot tikai e-pastu pārbaudei, video skatīšanai un cita veida vienkāršām darbībām, tad ātrums 20 Mbit/s būs pietiekams. Jāņem vērā, ka šāds interneta ātrums piemērots vienai ierīcei. Ja tas tiek pieslēgts vairākām ierīcēm vienlaicīgi, var rasties interneta darbības aizture. Tas pats attiecas arī uz ieradumu veikt vairākas darbības vienlaicīgi – piemēram, ja spēlēsi datorspēli un vienlaikus veiksi datu lejupielādi, interneta darbībā var rasties pārrāvumi.
Interneta pieslēgums plašākām iespējām

Ar 50 Mbit/s internetu pietiekamā ātrumā var veikt vairākas darbības vienlaicīgi. Turklāt, izvēloties šādu pieslēgumu, to var pieslēgt divām ierīcēm vienlaicīgi. Šis variants ir piemērots interneta lietotājiem ar vidēja līmeņa prasībām.
Teicams ātrums vairākām ierīcēm

Ja internetu grasies izmantot vairāk kā divās ierīcēs, vislabāk izvēlēties internetu ar ātrumu 100 Mbit/s. Šādu internetu var izmantot dažādām darbībām, piemēram, Tv pārraižu skatīšanai, mūzikas klausīšanai u.c. Šis variants piemērots lielākām mājsaimniecībām, kur aktīvi tiek izmantotas vairākas ierīces.

Neierobežotas iespējas

Tiem, kuri īsā laikā vēlas apstrādāt lielu datu apjomu (piemēram, lejupielādēt filmas), jāizvēlas 250 Mbit/s ātru internetu. Šāds ātrums paver plašas iespējas, turklāt tas piemērots vairāku ierīču vienlaicīgai lietošanai.

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777