Cik izmaksā saules kolektori?

Apr 17, 2013 by

Pašlaik Latvijā tiek piedāvāti saules kolektori par dažādām cenām, turklāt to izmaksas atšķiras arī atkarībā no saules kolektora veida (plakanie, vakuuma kolektori), efektivitātes koeficienta un izgatavošanā izmantotajām tehnoloģijām.

Vakuuma saules kolektori

Tā, piemēram, vakuuma kolektora cenu nosaka tajā izmantoto vakuuma cauruļu skats. Ja saules kolektors ar 9 vakuuma caurulēm maksās 420 LVL, tad līdzvērtīga ierīce, kuras izgatavošanā izmantotas 15 vakuuma caurules izmaksās 715 LVL. Cenu atšķirība ir loģiska – pievienojot vairāk caurules, mainās kolektora kopējais laukums un absorbētāja laukums (piem., 9 caurules – 1,92 m2, 15 caurules – 3,21 m2).

Saules kolektoru komplekti un montāža

Cena būtiski atšķirsies arī gadījumā, ja vēlaties iegādāties uzreiz saules kolektora komplektu. Piemēram, vakuuma saules kolektoru komplektā ietilpst to centrālā stacija (cirkulācijas sūknis, boilers, karstā ūdens drošības vārsts, automātikas sistēma), saules kolektora šķidrums, izplešanās boilers, gaisa atdalītājs. Tas nozīmē, ka, iegādājoties un uzstādot šādu sistēmu, uzreiz tiks nodrošināta pilnvērtīga saules kolektora darbība un siltā ūdens iegūšana.

Komplektā var ietilpt arī cena par montāžu –tātad, viss nepieciešamais, lai saules kolektors tiktu veiksmīgi uzstādīts mājsaimniecībā. Šāda vakuuma kolektoru komplekta cena kopā ar montāžu svārstīsies atkarībā no tā, cik lietotājiem to paredzēts izmantot (aptuvenā cena 2-3 lietotājiem – 2030 LVL, 7-10 lietotājiem – virs 3000 LVL). Plakano saules kolektoru komplektu cenas kopā ar montāžu var būt mazliet zemākas (piem., HEWALEX komplekts un montāža 2-4 lietotājiem – 1790 LVL).

Saules kolektoru cenu ietekmēs arī iespēja to pieslēgt centrālapkurei.

Efektivitātes koeficients

Efektivitātes koeficientu dēvē arī par lietderības koeficientu. Efektivitāti, ar kādu darbojas saules kolektori, nosaka speciālas organizācijas – Solar Keymark, The Solar Rating & Certification Corporation (SRCC) –, kas izsniedz arī sertifikātus vērtētajiem saules kolektoriem. Šāds sertifikāts ir papildu pluss piedāvātajai ierīcei, bet zems vai augsts efektivitātes koeficients, bez šaubām, var ietekmēt saules kolektora cenu.

Plakanie vai vakuuma saules kolektori? Iegādāšos komplektu vai arī kolektoru atsevišķi? Ja iegādāšos vakuuma saules kolektoru, tad ar cik vakuuma caurulēm? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem nepieciešams rast atbildes pirms saules kolektora iegādes. Ja esat nolēmis uzstādīt saules kolektoru, iepriekš ieteicams veikt nelielu detektīva darbu – uzzināt, kāds saules kolektors būtu vispiemērotākais konkrētās mājsaimniecības apstākļiem, un izpētīt dažādu kolektoru un to komplektu piedāvājumu. 

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777