Eiro monētu kalšana un citas Latvijas jaunākās ziņas

Aug 5, 2013 by

Jaunākās ziņas Euro monētasJaunākās ziņas liecina, ka Latvijas Banka ir apstiprinājusi, ka jau tuvākajā laikā tiks sākta Latvijas eiro monētu kalšana. 31.jūlijā tiks atklāta monētu kalšanas iekārta Staatliche Münzen Baden-Württemberg monētu kaltuvē Štutgartē, Vācijā. Šai monētu kaltuvei jau iepriekš ir bijusi laba sadarbības ar Latvijas Banku, kaļot īpašā dizaina viena lata monētas, kā arī tā sevi ir pierādījusi, kaļot Vācijas eiro un eiro centu monētas. Tā kā Štutgartē esošā monētu kaltuve nespēs nodrošināt nepieciešamo monētu skaitu, papildus tās tiks kaltas arī citā Vācijas pilsētā – Karlsrūē.

Monētu kalšanas iekārtas atklāšanā piedalīsies gan Latvijas Bankas pārstāvji, kā arī dažādas kaltuves amatpersonas. Pasākumā aicināti piedalīties arī preses pārstāvji.

Latvijas eiro un eiro centu monētu averss būs tāds pats kā visām pārējām eiro un eiro centu monētām, savukārt šo monētu reversā attēlots vai nu (atkarībā no monētas nomināla) mazais vai lielais ģerbonis vai tautu meita (tā pati, kas agrāk rotāja sudraba piecu latu monētu) . Eiro monētu nomināli ir tādi paši kā Latvijas latu un santīmu monētu nomināli – apgrozībā ir 1 un 2 eiro monētas, 1, 5, 10, 20 un 50 eiro centu monētas.

Skaidrās naudas daudzums apgrozībā 2012.gada beigās bija 1,2 miljardi latu. Tas nozīmē, ka kopumā būs jāapmaina 488 miljoni monētu (73 miljonu latu vērtībā) un 59 miljoni banknošu (1,16 miljardu latu vērtībā).

Šādas un citas jaunākās ziņas ikdienu varu uzzināt, lasot interneta ziņu portālu focus.lv – http://www.focus.lv . Portāls focus.lv ir salīdzinoši jauns ziņu portāls, kurā pieejama informācija par jaunākajiem notikumiem Latvijā un pasaulē, kā arī laika ziņas un citas šaurākas nozares ziņas.

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777