Ieteikumi gados jaunākajiem video spēļu faniem

Sep 22, 2018 by

spēļu konsolesMūsdienās ar video spēlēm aizraujas dažādi cilvēki – arī bērni un pusaudži. Spēles attīsta loģisko domāšanu un paplašina redzesloku, taču svarīgi, lai tās būtu vecumam atbilstošas.

Pirms bērniem tik pirktas spēļu konsoles  no https://220.lv/lv/datortehnika/spelu-konsoles/spelu-konsoles vai datori un uzticētas spēles, vecākiem būtu jāpārrunā daži svarīgi jautājumi.

Aizsardzības programmas

Spēles konsolē ir daudz drošākas, taču, ja šim nolūkam tiek izmantots dators, īpaši jāparūpējas par tā drošību. Svarīgi regulāri atjaunot aizsardzības programmas, lai datorā neiekļūtu ļaunprātīgas programmatūras un vīrusi.

Drošas paroles

Svarīgi izvēlēties drošas paroles. Visdrošākās paroles satur vismaz 12 simbolus, tādēļ šim nolūkam var izmantot teikumus. Svarīgi atgādināt bērnam, ka parolei jābūt pietiekami sarežģītai, lai citi to nevarētu uzminēt, taču vienlaikus tādai, ko pats var atcerēties.

Informēšana par nevēlamām ziņām

Ja tiek spēlētas spēles, kurās piedalās arī svešinieki, ar bērnu svarīgi izrunāt komunikācijas pamatnoteikumus. Piemēram, ar svešiniekiem nevajadzētu veidot garas diskusijas, izpaužot kādu svarīgu informāciju. Bērnam jāzina, ka viņš nedrīkst izpaust savu īsto vārdu, uzvārdu, dzīvesvietas adresi, vecumu un citu personīgu informāciju. Vislabāk, reģistrējoties spēlei, izveidot tādu lietotāja vārdu, kas neļauj identificēt pēc vecuma un dzimuma.

Ja rodas situācija, ka tiek rakstītas aizdomīgas vēstules vai sarakste kļūst nevēlama, svarīgi, lai bērns par to informētu pieaugušos. Uzsākot spēli, vajadzētu arī noskaidrot, kā bloķēt nevēlamu personu. Ja bijusi kāda aizskaroša sarakste, to vajadzētu saglabāt, lai, nepieciešamības gadījumā, būtu kādi pierādījumi.

Drošības noteikumi

Tik pat svarīgi, kā neizpaust savu personīgo informāciju, ir nepublicēt savu reālo fotogrāfiju, atslēgt iespēju veikt un saņemt video zvanus vai piedalīties čatā ar web kameras starpniecību.

Limits

Video spēles var izraisīt atkarību, tādēļ vecākiem vajadzētu pārrunāt un noteikt laika limitu, cik ilgi spēles tiek spēlētas.

Pārbaudi lejupielādes

Ja video spēles tiek lejupielādētas datorā, tās jāpārbauda īpaši rūpīgi. Vislabāk, ka jebkura spēle tiek instalēta tikai pieaugušo klātbūtnē. Daudzas programmas sola īpašus bonusus un lielākas iespējas uzvarēt, taču patiesībā var saturēt ļaunprātīgus failus.

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777