Ikdienā nogurušas acis? Padomi, kā vari pasaudzēt savu redzi

Aug 11, 2019 by

stāvlampas

attēls no shutterstock

Izgulies

Nakts miegs ir nepieciešams visam Tavam ķermenim, tajā skaitā arī acīm. Acis visu dienu ir strādājušas un tām ir nepieciešama kārtīga atpūta.

Apgaismojums

Kad strādā pie datora vai lasi grāmatu, vienmēr piedomā, lai telpā būtu piemērots apgaismojums. Slikts apgaismojums liek Tavām acīm saspringt līdz ar to, rada tām dubultu slodzi.

Ja telpas apgaismojums nav piemērots, tad jālūkojas pēc papildus apgaismojuma, kas ir, piemēram, galda lampa, ja strādā pie galda, naktslampiņa, ja lasi gultā, vai stāvlampas (uzzināt vairāk), ja mēdz strādāt vai lasīt dīvānā vai atpūtas krēslā.

Atpūtas mirkļi

Strādājot ar datoru, lasot vai rakstot, ļoti būtiski ir ievērot atpūtas mirkļus, lai acīm nebūtu pārāk liela slodze. Ieteicams ik pēc 40 minūtēm uz vismaz 5 minūtēm atpūtināt acis. Atpūtas laikā vari aizvērt acis, palūkoties tālumā, vai izpildīt kādu vingrinājumu acīm, ko ieteicis Tavs acu ārsts.

Ja Tavs darbs pie datora ir visu dienu, tad rūpējoties par acīm, ik pēc 4 stundām ir jāatpūtina redze uz vismaz 40 minūtēm, kas varētu būt, piemēram, Tavā pusdienu pārtraukumā.

Vitamīni

Ja vēlies rūpēties par savām acīm, tad arī uzturs ir svarīga sastāvdaļa. Ar uzturu mēs dabīgi uzņemam vitamīnus un ja gadījumā jūti, ka nepietiekami lieto savā uzturā vajadzīgos produktus, vari doties uz aptieku un lūgt pēc palīdzības. Tur noteikti ieteiks piemērotāko vitamīnu kompleksu labai redzei.

Taču dabiskos vitamīnus, kas īpaši nepieciešami labai acu veselībai, vari uzņemt, ja savā uzturā iekļausi zivis, ogas, citrusaugļus, mandeles, zaļumus un olas.

Izmantojot dabā esošos resursus, vasarā vari sasaldēt ogas un zaļumus, lai vari tos lietot uzturā visa gada garumā.

Brilles

Ja acu ārsts ir licis nēsāt brilles strādājot vai lasot, tad noteikti to vajadzētu darīt. Ja nelieto brilles, taču centies strādāt un salasīt tekstu, tad acīs veidojas saspringums, kas nelabvēlīgi ietekmē acu veselību. Ilgstošs šāds saspringums var radīt straujāku redzes pasliktināšanos.

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777