Internets Latvijā.

Jan 28, 2016 by

 

interneta ātrums

Internets ir ieņēmis lielu lomu mūsu ikdienā. Internets rada iespēju iegūt visu nepieciešamo informāciju, sazināties un kārtot dažādas lietas, kuras iepriekš kārtojām, piemēram, dodoties uz apkalpojošajiem klientu centriem. Citiem internets ir brīvā laika pavadīšanas iespējas, citiem darbs, bet citiem tā ir izklaide. Lai arī ko internets nozīmētu cilvēkiem, tas ir un paliks par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu.

Vārds „Internets” saīsinājumā no tehniskā termina ir „starptīkls”, bet bieži tiek dēvēts arī vienkārši par tīklu. Vārds internets apzīmē vispasaules pieejamību savstarpēji saslēgtai datortīklu sistēmai, kas pārsūta datus, izmantojot interneta protokolu IP. Tās ir jaunākās tehnoloģijas, kuras mūsu ikdienu ir iekarojušas ļoti straujiem soļiem. Pašlaik lietojot internetu liekas, ka tas ir bijis ar mums jau visu laiku, bet tā tomēr nav. Internets Latvijā sāka veidoties 1992. gadā. Pašā sākumā internets bija pieejams tikai Matemātikas un informātikas institūta ēkā, bet tehnoloģijām attīstoties, tas iekaroja visu Latviju. Šobrīd internetu ir iespējams izmantot no jebkuras vietas, ja ir pieejams viedtālrunis, dators vai citas ierīces. Latvija 2013. gadā varēja lepoties ar ceturto ātrāko internetu pasaulē, tomēr tehnoloģijām strauji attīstoties, šo vietu esam zaudējuši. Pēc interneta tehnoloģiju kompānijas „Akamai Technologies” sniegtās informācijas Latvija 2015. gadā pēc trešā ceturkšņa datiem ierindojas vairs tikai devītajā vietā. Tomēr pēc „Ookla” datiem Latvija ierindojas stabilā septītajā vietā, ja ir runa par ātrāko mobilo internetu pasaulē. Latvijā vidējais lejupielādes ātrums ir 24,07 megabiti sekundē. Varam lepoties arī ar kaimiņu valsts Lietuvas sasniegumiem, jo no Baltijas valstīm tā arī ierindojas pirmajā desmitniekā ar 21.55 megabitiem sekundē. Pirmajā vietā pasaulē ar ātrāko mobilo internetu atrodas Jaunzēlande, kura piedāvā vidējo lejupielādes ātrumu 26,62 megabiti sekundē.

Lai arī rādītāji pasaules mērogā ir mazliet samazinājušies tomēr Latvija var lepoties ar atrašanos pirmajā desmitniekā gan ātrākajam internetam pasaulē, gan arī ātrākajam mobilajam internetam. Ar šādiem sasniegumiem starp citām pasaules valstīm Latvija var būt lepna ar saviem sasniegumiem un turpināt tiekties, lai sasniegtu tikai labākus rezultātus. Kā arī Latvijā ir daudz un dažādu interneta pakalpojuma sniedzēju, tādēļ ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko un izdevīgāko piedāvājumu. Pēc 2015. gada datiem 69 % Latvijas iedzīvotāji regulāri izmanto internetu savā ikdienā. Pēc statistikas datiem vismaz vienu reizi nedēļa internetu 2013. gadā lietoja 71,2 %  Latvijas iedzīvotāju, 2014. gadā tie bija 71,8 %, bet 2015. gadā tie jau bija 74,9 % Latvijas iedzīvotāju. Šie dati nenoliedzami parāda, ka Latvijā arvien vairāk iedzīvotāju izmanto internetu. Internets ir nenoliedzami kļuvi par neaizvietojamu palīgu studiju vidē, atmaksājot ikmēneša rēķinu vai sazinoties ar citiem ģimenes locekļiem un draugiem.

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777