Kā digitālais mārketings var palīdzēt uzlabot pārdošanas rādītājus?

Oct 1, 2017 by

 

digitālais mārketingsDigitālais mārketings ļauj nelieliem uzņēmumiem sacensties ar lielajiem “milžiem”. Kā tas iespējams? Šeit būs daži veidi, kā digitālais mārketings var palīdzēt uzlabot uzņēmuma ienākumus.

Vai tava biznesa pārdošanas rādītāji it nemaz neiepriecina? Iespējams, tu neesi izmēģinājis digitālo mārketingu.

Iesākumā vajadzētu ņemt vērā to, ka digitālais mārketings nav tikai kārtējais veids, kā iztērēt mārketingam atvēlētos līdzekļos. Tas tev ļauj sasniegt un izprast savus klientus/pircējus īpašā veidā. Aplūkosim dažus svarīgākos veidus, kā to izdarīt.

  • Palielini zīmola atpazīstamību. Digitālais mērketings balstās uz dažādu, atšķirīgu kanālu stratēģijas izveidošanu, kas palīdz sasniegt tavu mērķauditoriju, ļaujot viņiem iepazīt uzņēmumu daudzpusīgā veidā.

Tā rezultātā cilvēki atcerēsies tavu zīmolu kā pirmo brīdī, kad viņiem būs nepieciešamas preces vai pakalpojumi, kurus piedāvā tavs uzņēmums. Šeit ir daži populārākie veidi, kā veicināt sava zīmola atpazīstamību: pielietot lokālās un globālās SEO stratēģijas, lai uzlabotu tava uzņēmuma redzamību meklēšanas rezultātos; izmantot PPC jeb “maksā par klikšķi” reklāmas, lai sasniegtu vairāk cilvēku; attīstīt sava zīmola lapu/profilu vismaz vienā sociālajā medijā; analizēt rezultātus un pielāgot izmantotās stratēģijas. Vai to visu vari izdarīt tu pats? Protams, vari mēģināt. Taču kvalitatīvu darbu ar pārliecinošu rezultātu paveiks laba digitālā mārketings komanda.

  • Izproti sava pircēja uzvedību. Pielietojot tradicionālo mārketingu, tev ir jāpaļaujas uz dažādām aptaujām, tirgus pētniecību, fokus grupām, klientu atsauksmēm utt., jo tas ir veids, kā iegūt kaut nelielu ieskatu savu pircēju uzvedības paradumos.

Savukārt digitālā mārketings ietvaros tiks izmantoti digitālie analītikas rīki, kas palīdzēs izprast: kas pērk, kad pērk, kur pērk, cik reizes apmeklē, pirms nopērk, kas ietekmē pircēja lēmumu, kā tie mijiedarbojas, pirms veic pirkumu un kāda ir pircēja ilgtermiņa vērtība (CLV).

  • Īstais cilvēks – īstajā brīdī – īstā ziņa. Digitālā mārketings speciālisti ievāks informāciju par pircēju uzvedību un paradumiem, un pēc tam šos datus izmantos, lai personalizētu mārketinga pieejas. Tas attiecīgi piesaistīs lielāku auditoriju un paaugstinās esošo klientu uzticības līmeni.

Tradicionālajā mārketingā auditorijas nereti tiek mērķētas demogrāfiskā veidā, piemēram, sieviete, 25 – 35 gadi, jaunā māmiņa utt. Papildus tam var pievienot dažādus citus aspektus, intereses utt. Šāda reklāmu mērķēšana var “izkaisīties” plašā teritorijā savukārt tev atliks cerēt, ka tā īstajā brīdī sasniegs īsto cilvēku.

Digitālais mārketings iet tālāk par šo pieeju. Tas “izseko” līdzi pircēja uzvedībai tiešsaistē un automatizē procesus, lai sasniegtu klientu ar īsto ziņu īstajā brīdī, proti, tad, kad viņi ir gatavi iegādāties preci vai pakalpojumu.

Aplūkosim dažus piemērus, kā tas darbojas:

SEO speciālists rūpējas par to, lai uzlabotu tavas mājas lapas redzamību meklētājprogrammu rezultātos, proti, kad kāds meklēs, piemēram, pankūku restorānu, viņš rezultātu augšgalā redzēs tavu uzņēmumu.

Sociālo mediju speciālists darbojas vairākos virzienos, lai sasniegtu īsto cilvēku, ar īsto ziņu, īstajā laikā. Viņš sasniedz auditoriju platformā, kas tiešā veidā nav saistīta ar pārdošanu, izmantojot cilvēku spēju dalīties informācijā ar draugiem, kā arī, cenšoties padarīt pieeju pēc iespējas personiskāku un ļaujot cilvēkiem justies vienotiem ar zīmolu.

  • Atgūsti zaudētās iespējas. Remārketēšanā tiek iegādāta reklāmas vieta un sūtīti mērķēti e-pasti, kas aktivizēsies tikai tad, kad kāds uz tiem uzklikšķinās un apmeklēs tavu mājas lapu. Izmantojot šo stratēģiju, iespējams: atgūt zaudētos pircējus, kas ienāca lapā, bet neko nenopirka, motivēt cilvēkus atgriezties pie iesākta, bet nepabeigta pirkuma, stimulēt cilvēku noskatīties iesāktu video utt.

Digitālais mārketings ir prasmīga attiecīgu rīku un zināšanu izmantošana, lai sasniegtu īsto cilvēku, īstajā laikā, ar īsto ziņu. Izmanto šo iespēju arī tu!

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777