Kā izveidot biznesu internetā?

Nov 15, 2013 by

Ja esat apņēmīgs cilvēks, kuram patīk viss jaunais vai arī kurš ir gatavs izaicinājumiem, tad interneta bizness viennozīmīgi varētu būt priekš jums. Šobrīd Latvijā darbojas simtiem interneta veikalu un forumu, desmitiem iepazīšanos portālu un sociālo tīmekļu, tūkstošiem blogu vai ar to nav pietiekami Latvijas tirgum? Protams jebkurš tirgus ir ierobežots kamēr tajā pārdod viena veida produktu, tieši tāpēc pirms ķerties pie e-komercijas, jums būtu jāizdomā kas būs tas īpašais pakalpojums, ko jūs pārdosiet vai arī kā jūs piesaistīsiet  sev unikālā veidā uzmanību.

Pirmā lieta, ko būtu jāizdara – domājot par biznesu internetā. Jāizvēlas niša, ko jūs labi pārzināt vai kurā jums būtu priekšrocība attiecībā pret citiem uzņēmējiem. Ja šādas nišas nav, tad jums ir jāmeklē sadarbības partneris, bet tādā gadījumā jārēķinās arī ar papildus izmaksām un zemāku peļņu.

biznesa nišas izvēle

Kad esat izvelējušies nišu, tad būtu jāveic konkurentu analīze. Varat izmantot populāro bezmaksas rīku “Google”, kurā gudri meklējot uzzināsiet visu par esošajiem konkurentiem un iespējams arī pamanīsiet konkurentu vājos punktus. Atcerieties, ka runa ir par interneta biznesu, tātad jebkura niša vai atslēgas vārdi, kas būtu populāri, bet uz kuriem nav atrodami daudz konkurentu ieraksti Google  – ir iespēja jums izrauties vadībā.  Ja konkurence jums šķiet pieņemami, tad varat doties tālāk un iesaistīties spēlē.

Pēc nišas izvēles būtu jāizvēlas produkts vai pakalpojums, ko vēlaties pārdot. Ja uzsākat uzņēmējdarbību bez lielām investīcijām, tad iesākumā būtu vēlams izvēlēties vienu vai pāris pakalpojumus, ko reklamēsiet un caur kuriem iegūsiet rekomendācijas, atsauksmes un peļņu turpmākai attīstībai un jaunu pakalpojumu izveidošanai. Piemēram, ja vēlaties sniegt IT pakalpojums, tad būtu praktiskāk sākt ar IT konsultāciju vai mājaslapu izveidi, nevis vienam nodrošināt pilna servisa IT pakalpojumus, kas būs zemas vai vidējas kvalitātes.

Domēna vārda (mājaslapas adreses) reģistrācija un laba hostinga izvēle ir nākamais solis, bez kura nevarat arī uzsākt interneta biznesu. Atcerieties, ka nepieciešams izvelēties domēna vārdu, kas atbilstu jūsu preču zīmei vai precei, ko pārdosiet piem.,  www.auto-noma.lv būs labāks domēns par www.mansauto.lv , ja vēlēsieties nodarboties ar automašīnu nomu. Tāpat hostinga sniedzēja reputācija un stabilitāte būs viens no jūsu biznesa stūrakmeņiem, jo izvēloties nestabilu vai lēnu hostingu, jūs maksāsiet par katru sekundi ar 10% potenciālo klientu.

Programmēšanas darbu uzsākšana un mājaslapas (pārdošanas vides) publicēšana internetā.

Reklāmas kampaņas un sociālās aktivitātes. Starp šādām aktivitātēm var būt gan : SEO un aktīva darbošanās twitter/facebook/draugiem vidē, gan arī bezmaksas blogošana, lai veidotu sava produkta atpazīstamību. Atcerieties, ka jaunas un nebijušas aktivitātes vienmēr piesaistīs vairāk klientu. Piemeram, sākotnēji neviens neizmantoja draugiem.lv runā sadaļu, lai publicētu bildes vai video un caur to varēja ļoti ērti piesaistīt sev uzmanību un iegūt tūkstošiem sekotāju..turpretī šobrīd runā bildes/video iespējas izmanto desmitiem tūkstošiem cilvēku un jums būs ļoti grūti pievērs uzmanību tieši savam ierakstam.

Mārketinga kampaņas un sociālās aktivitātes

Un vienmēr atcerieties, ka nedariet pats tās lietas, ko neprotat labi vai kam nav laika – labāk par to samaksāt speciālistam, kurš izdarīs vislabāk un visātrāk.

Lai gan šim rakstam ir vispārējs raksturs un tas detalizēti neaizvedīs jūs līdz uzņēmuma reģistrācijai, taču ceru, ka tas jums liks aizdomāties par iespēju darīt vairāk un iespējams pārsvērst savu hobiju vai talantu par labi pelnošu biznesu, kurā saglabāsiet prieku darīt kādu lietu.

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777