Kā sagatavot savu auto rudens/ziemas sezonai?

Sep 13, 2019 by

octa kalkulatorsMainoties gadalaikiem, īpaša uzmanība jāpievērš automašīnas tehniskajam stāvoklim. Iespējams, liela daļa autovadītāju uzskata, ka tas nav vajadzīgs, tomēr ir vairākas būtiskas lietas, kas mainās līdz ar gadalaikiem. Kā sagatavot savu auto rudens/ziemas sezonai? 

Lasi raksta turpinājumu un Tu uzzināsi vairākus padomus, kas Tev palīdzēs sagatavot savu auto jaunajai sezonai. 

Vējstikls

Sākoties rudens sezonai, automašīnas vējstikls daudz ātrāk tiek notraipīts ar dažādiem netīrumiem, nekā vasaras laikā. Tās automašīnas, kas brauc Tev pa priekšu, apmētā vējstiklu gan ar ūdeni, gan dubļiem, līdz ar to pasliktinās redzamība. Tāpēc ir ļoti svarīgi pārbaudīt, vai logu tīrīšanas slotiņas ir labā stāvoklī un vai tās spēj pilnībā notīrīt vējstiklu no netīrumiem. 

Logu tīrīšanas šķidrums

Kā jau iepriekš tika minēts, rudens/ziemas sezonā vējstikls tiek vairāk notraipīts ar dažādiem netīrumiem, tāpēc arī logu šķidrumam ir jāpievērš uzmanība. Pirms dodies ceļā, pārliecinies, ka ir pietiekami daudz logu šķidruma. Kā arī pārliecinies, ka jau izmanto ziemas sezonai paredzētu logu šķidrumu.

Riepas

Tā kā rudenī nākas saskarties ar biežiem nokrišņiem, brauktuves virsma kļūst slidena, līdz ar to pagarinās bremzēšanas ceļš. Ir ļoti svarīgi, lai Tavai automašīnai būtu atbilstošas riepas, kas palīdzēs Tev justies droši uz ceļa. 

Atceries, ka vasaras riepu protektoram jābūt vismaz 3 mm augstumā, taču ziemas riepu protektoram jābūt vismaz 4,5 mm augstumā. Ja Tavas automašīnas riepas neatbilst šādiem rādītājiem, tad tās ir jāmaina pret jaunām riepām. 

Ne tikai protektors nosaka to, ka riepas ir jāmaina. Riepu gumijām arī ir garantija. Ziemas riepas nevajadzētu lietot ilgāk par 6 gadiem, bet vasaras riepas nevajadzētu lietot ilgāk par 10 gadiem.  

Akumulators

Ir ļoti svarīgi, lai akumulators pildītu savas funkcijas. Zemāka gaisa temperatūra var traucēt pilnvērtīgu akumulatora funkciju pildīšanu, līdz ar to varētu rasties problēmas ar automašīnas piedarbināšanu. 

Ja akumulators ir jau aptuveni 4 gadus vecs, tad pastāv lielāka iespēja, ka tas vairs nedarbosies tik labi kā sākumā. Ja Tev ir iespēja, tad dodies uz kādu no servisiem, kur pārbaudīs akumulatora uzlādes līmeni. Tādējādi Tu jau laikus varēsi zināt, vai būs nepieciešams iegādāties jaunu akumulatoru.

Auto salona gaisa filtrs

Automašīnas gaisa filtros uzkrājas gan putekļi, gan augu putekšņi, tāpēc, beidzoties vasarai, ir ieteicams nomainīt gaisa filtrus, lai uzlabotu gaisa plūsmu salonā, kā arī automašīnas dzinēja darbību.

Apdrošināšana

Noteikti seko līdzi apdrošināšanas polises derīguma termiņam. Papildus obligātajai apdrošināšanai Tu vari iegādāties arī KASKO apdrošināšanu, kas vajadzības gadījumā Tev segs zaudējumus, jo rudens/ziemas sezonā notiek visvairāk ceļu satiksmes negadījumu ceļu stāvokļu dēļ. Šajā interneta vietnē atradīsi visu nepieciešamo informāciju par apdrošināšanu. 

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777