Kādām kafijas dzirnaviņām dot priekšroku?

Mar 22, 2019 by

kafijas dzirnaviņasKafija ir neatņemama dzīves sastāvdaļa daudziem. Tāpēc svarīgi, lai šis dzēriens būtu ne vien aromātisks, bet arī garšīgs.

Viens no elementiem, kas var noderēt gardas kafijas pagatavošanā, ir kafijas dzirnaviņas. Taču šobrīd tās pieejamas tik plašā izvēlē, ka var rasties jautājums – kuram no variantiem dot priekšroku?! Ja ieskatīsies mūsu piedāvātajos padomos, izvēli izdarīt būs daudz vienkāršāk!

Kafijas dzirnaviņu veidi

Veikalu plauktos atrodamas divu veidu kafijas dzirnaviņas- akmens kafijas dzirnaviņas un kafijas dzirnaviņas ar asmeņiem. Katram no variantiem ir sava specifika, ko arī būtu jāņem vērā.

Akmens kafijas dzirnaviņas darbojas ar rotējošu elementu palīdzību, kas sasmalcina kafijas pupiņas. Visbiežāk šāda tipa ierīcēs var regulēt vēlamo maluma pakāpi. Šāda veida kafijas dzirnaviņas var tikt izgatavotas no keramikas vai metāla. Keramiskās dzirnaviņas ir klusas, taču ne pārāk izturīgas. Metāla dzirnaviņas būs labs ilgtermiņa ieguldījums, taču ir daudz skaļākas. Būtiski, ka malšana akmens kafijas dzirnaviņās neietekmē kafijas garšu. Ņemot vērā, ka šāda veida dzirnaviņas var nodrošināt īpaši smalku malumu, tās var izmantot, lai pagatavotu labu espresso.

Kafiju dzirnaviņu ar asmeņiem darbības princips nedaudz atšķiras – tajā pupiņas tiek samaltas, tās sagriežot. Tas, cik smalku kafijas malumu galu galā iegūsi, atkarīgs no tā, cik ilgi darbināsi kafijas dzirnaviņas. Te gan jāpiebilst, ka pārāk ilga ierīces darbināšana var ietekmēt kafijas garšu, padarot to rūgtāku. Šāda tipa kafijas dzirnaviņu izgatavošanā var tikt izmantoti dažādi materiāli, piemēram, plastmasa, metāls vai keramika.

Elektriskās vai ar roku darbināmās kafijas dzirnaviņas?

Apsverot kafijas dzirnaviņu iegādi, jāizvērtē arī – nepieciešamas elektriskās vai ar roku darbināmās  kafijas dzirnaviņas?! Ar roku darbināmo kafijas dzirnaviņu izmantošana prasa zināmu piepūli un laika patēriņu, taču to atsver lieliskā iegūtās kafijas kvalitāte. Kā lieliska alternatīva var tikt izmantota lēnās gaitas elektriskās kafijas dzirnaviņas, kas nodrošina, ka malšanas laikā kafija neuzsilst un nezaudē savas labās īpašības.

Plašu kafijas dzirnaviņu klāstu atradīsi dažādās tirdzniecības vietās, tostarp arī internetā – ieskaties piedāvājumā un izvēlies piemērotākās!

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777