Kādēļ ādas mēbeļu ķīmisko tīrīšanu uzticēt profesionālim?

Oct 22, 2014 by

Lai gan varētu šķist, ka ādu ir daudz vieglāk tīrīt, nekā, piemēram, auduma mēbeļu pārklājumu, šis priekšstats ir maldīgs. Jā, taisnība – ādas mēbeles tik viegli nepievelk dažādus gružus, tomēr jāatceras, ka āda ir speciāli apstrādāts dzīvnieku izcelsmes materiāls, kam nepieciešama specifiska kopšana, lai tas izskatītos labi! Palūkosimies uz dažādiem traipiem un ādas mēbeļu ķīmiskās tīrīšanas paņēmieniem, lai saprastu, kādēļ dažreiz ir vērts mēbeļu apkopi uzticēt profesionālim!

Ādas mēbeļu ķīmiskā tīrīšana prasa ļoti rūpīgu darbu, jo materiāls ir visai viegli sabojājams, ja tas tiek darīts pavirši. Protams, tīrīšanu var veikt arī pats īpašnieks tomēr sertificētiem mēbeļu ķīmiskās tīrīšanas speciālistiem pieejami visi tīrīšanas līdzekļi un specializētais aprīkojums, lai sasniegtu vislabākos rezultātus! Āda kā materiāls ir ļoti specifisks, jo pirms tā nonāca uz dīvāna, tai bija cits valkātājs. To ir jāapzinās un jānodrošina, ka āda tiek apstrādāta ar līdzekļiem, kas to viegli mitrina, lai saglabātu tās pievilcīgo izskatu un izturību. Ja ādas mēbeles netiek pienācīgi mitrinātas, tad materiāls plaisā un kļūst trausls.

Pirms ķerties pie mēbeļu ķīmiskās tīrīšanas, speciālists parasti attīrīs tīrāmo virsmu no dažādiem gružiem, to parasti sauc par ‘’sauso tīrīšanu’’. To veic, lai nesabojātu materiālu laikā, kad notiek pati mēbeļu ķīmiskā tīrīšana – tas ir, mēbeles tiek apstrādātas ar ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem. Smilšu grauds vai akmentiņš, kas ieķēries materiālā, var ļoti ietekmēt tīrīšanas gala rezultātu. Šeit svarīgs arī speciāls aprīkojums, svarīgi izmantot putekļu sūcēja uzgali, kas neskrāpē materiālu. Tad parasti tiek veikta pirmreizējā apstrāde ar kādu maigas tīrīšanas līdzekli, lai pirms mēbeļu ķīmiskās tīrīšanas, lai savāktu vēl pēdējās cietās daļiņas kas varētu būt palikušas uz tīrāmās virsmas. Šis tīrīšanas līdzeklis radīts, lai nebojātu ādas mēbeļu aizsargpārklājumu, kas to aizsargā no mitruma un putekļiem.

Tad, vadoties no konkrētajiem traipiem, meistars pievērsīsies nopietnai mēbeļu ķīmiskajai tīrīšanai. Speciālists izvēlas mēbeļu ķīmiskās tīrīšanas līdzekli, vadoties pēc ādas stāvokļa, tās krāsas un traipu veidiem. Ādas tīrīšana ir laikietilpīgs process, jo materiāls ir samērā trausls, it īpaši, ja mēbeles ir vecākas. Uzdevums ir tīrīt maigi, bet efektīvi – ādas mēbeles nedrīkst berzt ar raupja materiāla birsti, jātiek galā vien ar tīrīšanas līdzekli piesūcinātu maigu lupatiņu. Lai arī cik rūpīgi jūs rūpētos par savām ādas mēbelēm, tīrīšanas laikā tāpat tiks atdalīts krietns netīrumu daudzums – dabiskā āda ļoti labi uzsūc dažādus netīrumus, kurus var ‘’izvilkt’’ tikai ar specializētiem mēbeļu ķīmiskās tīrīšanas līdzekļiem. Pat, ja jūsu mēbeles nav izteikti netīras un uz tām nav pamanāmu pleķu, pēc tīrīšanas pamanīsiet, ka tās atguvušas savu agrāko mirdzumu, vairs nešķiet pavalkātas un ir gandrīz kā jaunas. Ādas kā materiāla priekšrocība ir tas, ka pie pareizas kopšanas, tā gandrīz nemaz nenovalkājas! Pēc mēbeļu ķīmiskās tīrīšanas, seko pēdējais un, varētu pat teikt, svarīgākais posms – ādas vaskošana. Ir svarīgi saglabāt nelielu aizsargkārtu uz ādas mēbelēm, lai tā viegli neskrāpētos un tām netiktu klāt mitrums ( mitrums ir ādas mēbeļu lielākais ienaidnieks – āda var sākt pelēt!). Arī veicot šo darbiņu noder eksperta zināšanas par pieejamajiem līdzekļiem. Parasti jāseko, lai līdzeklis, kuru izmanto vaskošanai kādā veidā nereaģētu ar līdzekli, kurš tika izmantots mēbeļu ķīmiskajai tīrīšanai. Piedevām, dažādu veidu un krāsu ādai piemērotāki ir atšķirīgi līdzekļi.

Tīrītājs rūpīgi uzklāj vaska kārtiņu, kas saglabās ādas mēbeles tīras un spožas vēl ilgi. Mēbeļu ķīmiskā tīrīšana ir labs ieguldījums – mēbeles pēc tīrīšanas izskatās kā jaunas!

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777