Kādēļ jāuzstāda finanšu mērķi?

Jul 11, 2019 by

patēriņa kredīti internetā Lai iegūtu kāroto, nepieciešams izplānot veicamās darbības un sevi disciplinēt, un, kā jau zināms, jebkurš plāns sastāv no nelieliem mērķiem, kurus nepieciešams sasniegt, lai plānu izpildītu. Kā jebkurā citā sfērā, arī lai sasniegtu finansiālu labklājību, ir svarīgi uzstādīt mērķus, kas palīdzēs to sasniegt (šeit vari lasīt vairāk par iespējām saņemt papildus finanšu līdzekļus). 

Rakstā apkopoti svarīgākie iemesli, kādēļ ir svarīgi uzstādīt finanšu mērķus.

  • Mērķi ļauj sastādīt reālistisku plānu

Precīza mērķu definēšana ļauj sastādīt plānu, kas ir reālistisks un izpildāms – gluži vienkārši izplānojot, ka pensijā vēlies aiziet ar miljonu eiro savā kontā, tas  nepalīdzēs to izpildīt. Pirms plānot, jāsāk ar reālistisku finanšu mērķu uzstādīšanu, kas balstīti uz šī brīža finansiālo situāciju un iespējamajām nākotnes izmaiņām, kas ļaus gūt daudz precīzāku ieskatu tajā, cik daudz izdosies sakrāt līdz pensionēšanās laikam.

  • Mērķi ļauj sekot līdzi progresam

Dažādi finanšu sfēras pētījumi ir pierādījuši, ka uzkrājuma veidošana bez noteikta mērķa ir daudz neefektīvāka nekā gadījumā, ja mērķis ir zināms. Precīzi sastādīts mērķu saraksts ar, piemēram, iekrājamo summu līdz noteiktam termiņam, ļauj viegli sekot līdzi sava plāna progresam, novērtēt sasniegtos rezultātus un, balstoties uz tiem, pamudināt sevi vairāk pievērsties uzstadīto mērķu sasniegšanai.

  • Mērķi māca prioritātes

Ikviens no mums ikdienā ir aizņemts – darbs, ģimene, mājas, hobiji, kas reizēm liek domāt, vai maz vispār ir iespējams it visā panākt līdzsvaru. Līdzīga situācija valda arī finansiālajā aspektā – gribas gan noguldīt naudu pensiju fondā, gan iekrāt atpūtas braucienam, kā arī laikus apmaksāt vajadzīgos rēķinus un palutināt sevi.  Lai tiktu piepildītas visas vēlmes gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, ir svarīgi sev izvirzīt noteiktus īstermiņa un ilgtermiņa mērķus, kas ļaus noteikt tiem atbilstošas prioritātes. 

  • Mērķi veido uzticamību

Bieži vien Vecgada vakarā vai Jaungada dienā tiek izteiktas visdažādākās apņemšanās, tomēr visbiežāk tās netiek piepildītas, un ir ļoti maz gadījumu, kad izvirzītais mērķis tiek sasniegts, jo tas prasa ārkārtīgi lielu pašmotivāciju un disciplīnu taču spēja sasniegt sevis izvirzītos mērķus liecina par personas uzticamību. Izvirzot sev finanšu mērķus un tos sasniedzot, nostiprināsies ticība sev un saviem spēkiem.

  • Mērķu sasniegšana ir svētki

Aizņemtajā ikdienā ne vienmēr atrodas laiks, ko veltīt atpūtai un dzīves svinēšanai. Tādēļ var savā plānā iekļaut punktu, kas paredz, ka ikviena mērķa sasniegšana tiek atzīmēta, piemēram, kā finanšu mērķi var uzstādīt naudas sakrāšanu ģimenes ceļojumam, kas tad arī kalpos kā atzīmēšana jeb svinēšana. Sevi ir jāapbalvo par lieliski paveiktu darbu, jo tas palīdzēs gan nedaudz atvilkt elpu pirms nākošā mērķa sasniegšanas, gan dos papildus motivāciju strādāt, lai sasniegtu vēl vairāk.

 

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777