Kas jāzina, pirms bērnu velosezonas atklāšanas?

Jun 4, 2019 by

velosipēdi bērniemAr lielu prieku un nepacietību bērni vienmēr sagaida vasaras un brīvlaika sezonu, kad daba piedāvā tik daudzus un dažādus izklaides un atpūtas veidus. Viens no tādiem ir vizināšanās ar velosipēdiem un tad nu no šķūņiem, garāžām un noliktavām tiek izstumti iemīļotie braucamrīki, lai nestu mazos delverus pretim arvien jauniem piedzīvojumiem pagalmā, parkos un dzīvojamās teritorijās.

Kā un kur bērniem ir atļauts vizināties, kur bērni drīkst uzturēties tikai vecāku pavadībā un ar kādu aprīkojumu vislabāk nodrošīnāt bērnus, brīžos, kad tiek pavadīts laiks uz velosipēda, to visu apskatīsim turpinājumā.

Līdz 10 gadu vecumam – tikai vecāku uzraudzībā

Jāatceras, ka pēc likuma bērni patstāvīgi var piedalīties kopējā satiksmē tikai sākot no 10 gadu vecuma un arī tad laikus jānokārto Ceļu satiksmes drošības direkcijas eksāmens un jāiegūst velosipēdista braukšanas apliecība. Tikai pieaugušo personu pavadībā pa ietvēm, ceļu nomalēm un veloceliņiem var pārvietoties bērni no septiņu gadu vecuma.

Mazāka vecuma bērnus drīkst pārvadāt tikai pilngadīga persona un bērnam jāapvelk ķivere. Visdrošāki pārvadāšanai ir aizmugurējie bagažnieki, kas sevišķi aprīkoti ar atstarojošiem elementiem.

Bērniem ķivere ir obligāta

Ja velosipēdi bērniem no 1-4 gadu vecumam ir aprīkoti ar papildus stabilitātes ritentiņiem un īpaši stabilu sēdeklīti ar muguras balstu, tad lielākiem bērniem tādu nav un par drošību jārūpējas pašiem, iegādājoties ceļgalu un elkoņu sargus kā arī – ķiveri.

Likumdošana nosaka, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam ķivere jālieto obligāti, tāpat ieteicama ir arī gaismu atstarojošās vestes iegāde. Ķivere pasargās ne tikai no traumām dažādu ikdienas situāciju gadījumā, piemēram, nokrītot no riteņa, gan arī lielākās sadursmēs, tādēļ tā jāizvēlas ļoti kvalitatīva un no droša materiāla.

Jo vairāk atstarojošu elementu, jo labāk

Jāpiedomā arī pie tā, lai velosipēds būtu aprīkots ar gaismas elementiem, baltu lukturīti priekšā un sarkanu – aizmugurē, tāpat dzelteniem atstarojošiem elementiem būtu jābūt arī riteņa spieķos. Diennakts tumšajā laikā noteikti jāizmanto atstarojošā veste un velosipēdu lukturi, lai mazie velosipēdisti būtu pamanāmi arī citiem satiksmes dalībniekiem. Tāpat pirms bērnu došanās vizināties ar velosipēdiem, būtu laicīgi jāpadomā par spilgtu apģērbu un tā elementiem.

Jāatceras, jo krāsaināki un spilgtāki ar apģērba toņi, jo labāk bērnus pamanīs citi satiksmes dalībnieki un būs lielāka iespēja nesaskrities arī pašiem savā starpā.

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777