KASKO apdrošināšana Latvijā

May 14, 2015 by

kasko apdrošināšana
Ja runa ir par nodrošināšanos pret dažādām likstām, tad pavisam noteikti, ka apdrošināšana ir viena no tām lietām, kas nāk prātā pati pirmā. Daudzi to saprot mazliet maldīgi – iegādāta apdrošināšana nepasargā no nelaimes, jo no tās cilvēks var pasargāt tikai sevi pats. Apdrošināšana palīdz tikai labāk pārvarēt procesu pēc tam, kas var izrādīties visai finansiāli graujošs, jo ar dažādām nelaimēm saistītie izdevumi mēdz sasniegt pat vairākus tūkstošus un pat desmitiem tūkstošu eiro lielus izdevumus. Ja vien neesat miljonārs vai ļoti veiksmīgs krājējs, tad atzīsiet, ka šādas naudas summas parasti liekas mājās nevienam nemētājas.

Automašīnu apdrošināšana

Jebkurš automašīnas īpašnieks vai tas cilvēks, kurš ar konkrēto auto pārvietojas, zina to, ka automašīnas apdrošināšana ir obligāta jebkuram transportlīdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē Latvijā un arī citur Eiropas savienībā. Izšķir divu veidu automašīnu apdrošināšanas polises:

  • OCTA apdrošināšana;
  • KASKO apdrošināšana.

Atšķirība starp šīm divām apdrošināšanas polisēm ir pavisam vienkārša – OCTA ir obligāta, bet KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga. Tātad, tas nozīmē to, ka automašīnai obligāti būs jābūt OCTA apdrošināšanai, bet KASKO var arī nebūt, ja vien auto nav pirkts līzingā un vēl par to tiek veikti maksājumi vai ar pārdevēju vai auto turētāju esat vienojušies par savādākiem nosacījumiem.

Brīvprātīga automašīnas apdrošināšana

KASKO apdrošināšana ir pieejama visās lielākajās apdrošināšanas kompānijās Latvijā un pats galvenais ir tas, lai klients varētu veiksmīgi izprast to, ko īsti apdrošina, kāpēc apdrošina un kā vispār konkrētā apdrošināšanas polise darbojas. Katra apdrošināšanas kompānija var piedāvāt savādāku apdrošināmo KASKO risku klāstu, kas tiek ietverti polisē. Pamatā tie daudz neatšķiras, bet var būt jaušamas nianses. Labākais ir tas, ka vienmēr var izvēlēties papildus apdrošināmos riskus, lai varētu justies vel drošāki par to, ka nelaimes gadījuma rezultātā nepaliksiet bez auto vai prāvas naudas summas, lai segtu izdevumus. KASKO cena tiek aprēķināta individuāli, kas nozīmē to, ka cena, nezinot ne auto stāvokli, ne vadītāja stāžu, var tikt nosaukta tikai aptuveni.

Kā aprēķina KASKO cenu?

KASKO apdrošināšana, lai arī brīvprātīga, ir ļoti ieteicama, lai vajadzības gadījumā nerastos lieki izdevumi, kas, atklāti akot, tā īsti nemaz nav pa kabatai. KASKO polises cenu aprēķina pēc sekojošiem kritērijiem:

  • Izvēlētais pašrisks – jo augstāks pašrisks, jo zemāka būs polises cena;
  • Auto izlaiduma gads, marka, modelis un autovadītāja vecums un stāžs;
  • Auto vērtība;
  • Polises darbības teritorija;
  • Polises prēmiju maksājumu skaits.

Kā redzams, tikt pie papildus nodrošinājuma savām likstā, nemaz nav tik grūti un laikietilpīgi, tādēļ kāpēc lieki riskēt un to neizmantot? KASKO polise nav jāuztver kā papildus tēriņi, bet gan kā garants finansiālai drošībai nelaimes gadījumos.

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777