Kvalitatīvi logi mājokļa siltumam

Nov 5, 2021 by

 Noteicošais kvalitatīva loga raksturlielums ir energoefektivitāte, tāpēc jāpievērš uzmanība Uw koeficientam. Kvalitatīviem jābūt arī loga veramās daļas mehānismiem. Ļoti svarīgi ir pareizi veikt logu uzstādīšanu. Ja uzstādot tiks pieļautas kļūdas, pats kvalitatīvākais logs laidīs mājoklī aukstumu.

Koks vai PVC?

Koka logs asociējas ar vārdiem siltums, mājīgums, estētika. Mūsdienās tos izgatavo no kvalitatīvām koka lamelēm. Arvien biežāk privātmājās atkal tiek likti koka logi. Tāpat koka logi tiek izmantoti, restaurējot vēsturiskās ēkas. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj izgatavot gandrīz identiskus koka logus sākotnējiem oriģinālajiem logiem, bet to siltumnoturības spēja ir daudz lielāka.

PVC logu lielākais pluss ir to vieglā kopšana. Kvalitatīvi izgatavoti PVC logi var kalpot aptuveni 40 gadus. Tie ir siltumefektīvi un nosacīti lēti.

Ja sākotnēji bija pieejami tikai baltas krāsas PVC logi, tad šobrīd ražotāji piedāvā plašu toņu un tekstūras izvēli.

Izvēloties PVC logus, noteikti noskaidrojiet vai ražotājs izgatavo ekoloģiskus logu profilus, kas nesatur svinu un kadmiju.

Vai būtisks ir logu kameru skaits?

Eksperti norāda, ka PVC loga kameru skaitam nebūtu jāpievērš pastiprināta uzmanība. Noteicošais ir logu hermētiskums un izgatavošanas kvalitāte.

Optimālais kameru skaits būtu 5 kameras. Būtiska nozīme ir arī logu ražotāja tehnoloģiskajām iespējām un materiālu kvalitātei.

Loga pakete un pildījums

Šobrīd Latvijā ražotāji jau standartā izmanto paketes, kuras sastāv no 3 stikliem, kas pārklāti ar selektīvo pārklājumu un to kameras pildītas ar argona gāzi. Šādu stikla pakešu energoefektivitāte ir augsta.

Loga mehānisma un gumiju nozīme

No loga mehānisma kvalitātes ir atkarīga tā funkcionalitāte un kalpošanas laiks. Svarīgi ir arī tas, no kāda materiāla izgatavotas loga gumijas. Mūsu klimata zonā tām būs jāiztur temperatūras svārstības no +30 līdz -30 grādiem.

Kvalitatīvam jābūt PVC profilu metāla armējumam. Tie nodrošina logu statiku, noturību pie dažādām vēja un lietus slodzēm. Kvalitatīvi PVC logi ir siltumefektīvi un ūdensdroši arī pie stipra sānvēja.

Importētie logi ir salīdzinoši lētāki, bet ir paredzēti ekspluatācijai daudz maigākos klimatiskajos apstākļos. Tādēļ ieteicams iegādāties PVC logus pie sertificētiem ražotājiem, kurus var atrast www.lldra.lv mājaslapā.

Kopsavilkums

“Es neesmu tik bagāts, lai pirktu lētu mantu” – šis teiciens būtu jāievēro, lemjot par viena vai otra loga izvēli. Logi –tā ir diezgan dārga prece. Tas ir pirkums vismaz uz 20-30 gadiem, tāpēc izvēle jāizdara visu rūpīgi apsverot, un cenai te nav jābūt noteicošajai.

Ja iegādāties kvalitatīvu logu nepieciešams steidzami, jo iepriekšējais logs jau nepilnvērtīgi pilda savu funkciju, iespējams, noderēt var kredīts ( Uzzināt vairāk), taču pirms noformēšanas rūpīgi jāizvērtē savas iespējas veikt tā savlaicīgu atmaksu!

Related Posts

Tags

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777