Lukturu pulēšana

Jul 24, 2015 by

Jūs ar savu braucamrīku dodaties cauri tumšai un lietainai naktij. Uzticamie lukturi šķeļ tumsu un veido gaismas tuneli priekšā uz vientuļā lauku ceļa. Diemžēl tunelis nav nedz garš, nedz gaišs. Jums nākas palēnināt gaitu, rodas sajūta, ka drīz apsteigsiet savus lukturus. Ceļš nav miglains, bet jūs neredzat tālāk par pārdesmit metriem? Kad esat atgriezies mājās un izkāpjat aplūkot lukturus, esat pārliecināts, ka viens no tiem izdedzis, bet — nekā! Abi lukturi darbojas, tomēr, aplūkojot tos tuvāk, atklājas, ka tie ir ar ko noklāti. Tie nav tikai putekļi, lukturi noklāti ar mazām plaisiņām un skrāpējumiem — tie aizmiglojušies kā vannas istabas spogulis pēc karstas dušas. Nav nekāds brīnums, ka caur šādiem lukturiem netiek cauri īpaši daudz gaismas. Tikai bez satraukuma, ir risinājums — lukturu pulēšana!

lukturu pulēšana

Polikarbonāta automobiļu lukturi kļūst tumši un aizmigloti pat tad, ja tie nav saskrāpēti. Ja tie netiek laiku pa laikam pulēti, tajos veidojas mikro plaisiņas. Šajā rakstā pastāstīsim nedaudz vairāk par lukturu pulēšanas principiem un par to, kā šo darbiņu veikt efektīvi un atjaunot lukturu dzidrumu.

Vairumam mūsdienās ražoto automobiļu lukturi sastāv no halogēna spuldzēm, kas iestrādātas lielā plastmasas reflektorā. Visbiežāk šos lukturus sedz polikarbonāts, kas ir daudz izturīgāks pret skrāpējumiem un ir daudz vieglāks kā stikls. Tomēr pēc pāris gadiem uz ceļa, pat šis izturīgais materiāls apmiglojas, un ir pienācis laiks veikt lukturu pulēšanu! Ja šī problēma netiek risināta, tad uz lukturiem izveidojas smalks mikro plaisiņu tīkls — tādā gadījumā labošana var izrādīties grūtāka un nepieciešamo darbu klāstā nebūs vien lukturu pulēšana. Protams, var teikt, ka lukturus ir viegli nomainīt, tomēr ne vienmēr tas ir lēti, luksusa automobiļiem tie var izmaksāt ārkārtīgi dārgi, pat 1000 EUR. Katrā ziņā pirms zvanāt uz autoservisu un interesējaties par rezerves daļu cenām ir vērts palūkoties kādu rezultātu var sasniegt ar lukturu pulēšanu. Šādi iespējams ietaupīt krietnu daļu līdzekļu, kurus varat ieguldīt citos automobiļa remonta darbos.

Šo darbiņu iespējams paveikt divējādi — varat mēģināt lukturus pulēt pats vai uzticēties profesionāļiem. Jebkurā gadījumā, lukturu pulēšanas process sastāv no divām daļām. No sākuma tiek izmantots abrazīvs materiāls, lai nolīdzinātu luktura virskārtu (tam parasti papildus izmanto kādu ķīmisku produktu). Otrajā lukturu pulēšanas kārtā tiek izmantots kāds vasks, lai aizpildītu atlikušās mikro plaisiņas un nodrošinātu, ka lukturi ilgāk saglabājas dzidri un tos mazāk ietekmē laikpstāķļi. Ne mazums dzirdēts arī par lētiem risinājumiem, ar kuriem cilvēki dalās internetā, piemēram, lukturu pulēšanu ar zobu pastu un parasto auto vasku. Princips izklausās ļoti līdzīgs iepriekš aprakstītajam — zobu pastu izmanto kā abrazīvu materiālu, savukārt ar vasku aizpilda plaisiņas. Protams, ja ir vēlme riskēt, tas varētu palīdzēt, tomēr lukturi nav lēti un zobu pasta diez vai spēs konkurēt ar īpaši šim nolūkam radītiem ķīmiskiem līdzekļiem. Piedevām, zobu pasta pavisam noteikti netiks galā ar tik ļoti izplatīto lukturu dzeltēšanu. Lai risinātu šo problēmu, noteikti nepieciešami ķīmiski lukturu pulēšanas līdzekļi. Mūsu ieteikums tomēr būtu vērsties pie profesionāļiem pēc padoma, kādu lukturu pulēšanas komplektu izvēlēties, vai arī uzticēt viņiem arī pulēšanas veikšanu.

Dzidri lukturi ne vien skaisti izskatās, tie ir svarīgi arī tavai drošībai! Iesakām neizturēties pret lukturu apmiglošanos vieglprātīgi, tumšā laikā katrs papildu redzamības metrs ir svarīgs.

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777