Operatīvais auto līzings vai iegāde – kādi būs ieguvumi?

Jun 23, 2014 by

Tā notiek vienmēr – tevi piesaista kāda reklāma televīzijā, kas piedāvā lielisku auto, kādu vienmēr esi vēlējies, kura cena turklāt atbilst tavam finansiālajam stāvoklim. Tomēr jau pēc brīža tu uzzini, ka reklāmā minētā summa, kā izrādās, ir „izdevīgs auto līzinga piedāvājums”.

Dažādu iemeslu dēļ pastāv tāda cilvēku grupa, kas, vēloties iegūt lietošanā jaunu auto, izslēdz operatīvā auto līzinga iespēju, jo uzskata to par mazāk pievilcīgu nekā auto iegāde. Tomēr – ikmēneša izmaksas ir zemākas, nekā aizdevuma gadījumā, turklāt ilgtermiņa noma (auto līzings) ir iespēja iegūt jaunu auto ik pēc dažiem gadiem. Šo iemeslu dēļ varētu rasties gluži saprotams jautājums – kāpēc, balstoties uz tik izdevīgiem nosacījumiem, katrs, kas vēlas sev jaunu automobili, neizvēlas auto līzingu? Kura izvēle izrādīsies gudrāka – auto līzings vai tomēr iegāde?

Jāatzīmē, ka ne allaž aktuālā lēmuma pieņemšanu par labu auto līzngam vai iegādei nosaka personai pieejamo finanšu faktors. Drīzāk – tā ir izvēle, ko nosaka dzīvesveids. Cilvēki, kas dod priekšroku braukt ar jaunu auto ik pēc dažiem gadiem, uzskata auto līzingu par acīmredzami saistošāku variantu. Tā kā atsevišķie maksājumi, piemēram, operatīvā līzinga gadījumā, ir mazāki, nekā pērkot auto uz nomaksu, līzinga izmantotāji parasti var atļauties braukt ar jaunākiem un labākiem auto, nekā viņi, iespējams, varētu atļauties, dodot priekšroku auto iegādei.

Pastāv vēl citi aspekti, kas padara operatīvo auto līzingu par labāku izvēli, nekā, piemēram, aizdevuma saņemšana bankā auto iegādei. Pirmā iemaksa parasti ir salīdzinoši zema vai – atsevišķos gadījumos – neeksistē vispār. Ikmēneša maksājumi arī mēdz būt zemāki nekā aizdevuma gadījumā, turklāt bieži vien auto līzings ir vieglāk pieejams, nekā aizdevums tādā pašā apmērā. Pozitīvs fakts ir arī tas, ka auto uzturēšanas izmaksas, gadījumā, ja līzingā tiek ņemts jauns auto, parasti ir ļoti nelielas, jo daudzos gadījumos garantijas periods ir vienlīdzīgs ar līzinga periodu – tas ir, aptuveni trīs gadi. Līdz ar to, tiek rekomendēts tieši operatīvais auto līzings ar trīs gadu termiņu, jo tas būs visizdevīgākais personai, kuras lietošanā nonāks auto.

Tomēr pastāv arī pretējā puse – papildus izdevumi, kas rodas, izmantojot auto līzingu. Piemēram, apdrošināšanas izmaksas parasti ir augstākas. Turklāt, ņemot vērā to, ka jauna auto līzings tiks veikts vidēji katrus trīs gadus, tad gadījumā, ja nepieciešams veikt pirmo iemaksu, šīs būs papildu izmaksas, ar ko būs jārēķinās, plānojot finanses. Tas ir, katru reizi, kad iepriekšējais automobilis tiks atgriezts apmaiņai pret jaunu, tam būs pievienotas izmaksas. Šo izmaksu būtība saistāma ar faktu, ka spēkrata lietošanas laikā tā vērtība krītas. Ja auto tiek iegādāts, par šo vērtības samazināšanos domā tā īpašnieks; tā atainojas atšķirībā starp to cenu, par kuru auto tika iegādāts un summu, ko īpašnieks tai nosaka, pēc zināma laika pārdodot tālāk. Turpretī auto līzinga gadījumā, tas ir līzinga devējs, kas nosaka vērtības kritumu, jo viņa uzdevums būs saņemt lietotāja atgriezto auto.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, tomēr jāatceras, ka galējo izvēli nosaka katra personīgās iespējas, dzīves veids un tas, ko viņš sagaida no sava jaunā auto. Iespējams, kādam vissvarīgākais ir tikai izdevīguma faktors, bet citam – auto vecums un kvalitāte. Ņemot vērā faktu, ka gan auto līzings, gan auto iegāde jebkurā gadījumā ietekmēs kā finanses, tā arī, protams, pārvietošanās veidu un ērtības, pirms galīgā lēmuma pieņemšanas ieteicams veikt plašu izpēti gan internetā, gan arī, uzklausot draugu un paziņu pieredzes stāstus.

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777