Ziemassvētku aromātu maģija jeb kā ēteriskās eļļas uzlabo labsajūtu?

Dec 29, 2015 by

eteriskas ellas uzlabos tavu labsajutuJau nemanāmi pielavījies svētku laiks, kad parasti daudz vairāk rosāmies pa virtuvi un māju pilda dažādi aromāti. Katriem svētkiem ir sava smarža. Ja Līgo vakarā tā ir svaigi pļautas zāles un ugunskuru smarža, tad Ziemassvētku aromāts noteikti ir sajaukums no piparkūku, skuju un mandarīnu aromātiem. Ārsti jau izsenis meklējuši dažādiem aromātiem arī ārstniecisku pielietojumu un ir atklājuši, ka daudzi aromāti, ja tiek lietoti ēterisko eļļu veidā, ir ārstnieciski. Šoreiz nedaudz plašāk par ieguvumiem no ēterisko eļļu lietošanas un to kā panākt vislielāko efektu no šīs ārstniecība metodes. Tā kā ir svētu laiks, koncentrēsimies tieši uz dažādos svētku gardumos atrodamajām ēteriskajām eļļām.

Pirms jebkādas ēteriskās eļļas lietošanas, būtu jāuzstāda skaidrs tās izmantošanas mērķis. Nepietiks vien ar to, ka ēteriskā eļļa labi smaržo. Lai gan, protams, tā ir noderīga īpašība, tomēr raugoties no medicīniskā viedokļa, ēteriskās eļļas jāizvēlas vadoties pēc to iedarbības, kuras ārsti ir noteikuši. Visas ēteriskās eļļas iedalāmas divas lielās grupās — nomierinošās un uzmundrinošās. Katras efekts ir neatkārtojams, tomēr šī būtu pirmā izvēle, kas jāveic.

Dažādas citrusaugļu, piemēram, mandarīnu un apelsīnu ēteriskās eļļas nodrošinās mundrumu un uzlabos noskaņojumu. Šie aromāti ir vissaldākie un palīdz nodrošināt emocionālo līdzsvaru — pētnieki uzskata, ka tām ir pacilājoša iedarbība un tās palīdz ātrāk atgūt pozitīvu skatu uz dzīvi. Piedevām, šīs ēteriskās eļļas ir vienas no lētākajām un ir ļoti labi savienojamas ar dažādiem garšvielu aromātiem, piemēram, garšvielu un garšaugu ēteriskajām eļļām.

Citrusaugļu ēteriskās eļļas tiek augsti novērtētas arī to antiseptisko īpašību dēļ. Daudzi apzvēr, ka (atšķaidīta!) citrona ēteriskā eļļa ir labākais līdzeklis cīņā ar pinnēm un dažādām ādas problēmām. Ja vēlaties mājai sniegt papildu dezinfekciju, varat pāris pilītes pievienot arī tīrīšanas līdzekļiem.

Piparkūku mīklā sastopamie kanēļa un ingvera ēterisko eļļu aromāti arī ir ārkārtīgi noderīgi no medicīniskā viedokļa. Kanēļa aromāts uzlabo smadzeņu darbību, veicina ēstgribu, palīdz, ja ir asinsrites traucējumi, ādas un cita infekcijas, menstruāciju sāpes. Ingvers ir visiem labi zināms līdzeklis cīņai ar saaukstēšanos, un tā ēteriskās eļļas darbojas tāpat, tomēr piedevām ingvera asais un karstais aromāts raisa mūsos iekšējo uguni un enerģiju, dod spēku un drosmi brīžos, kad jūtamies nepārliecināti par sevi vai baidāmies no kaut kā.

Visi šie ēterisko eļļu aromāti ir savā starpā sajaucami un radīs tavā mājā īstu Ziemassvētku aromātu! Novēlām labi aizvadīt Ziemassvētkus un jautri sagaidīt Jauno gadu!

Avots: http://aptiekas.apotheka.lv/ziemassvetku-aromatu-magija-jeb-ka-eteriskas-ellas-uzlabo-labsajutu/

Related Posts

Share This

                Ienakumi no sis reklamas nonak labdaribai

Leave a Reply

777